Zewnętrzna asekuracja przed słońcem – wybieramy markizy

Nadciąga lato, a razem z nim upały. Ogromne temperatury są niesłychanie uciążliwe przede wszystkim dla dzieci i osób starszych. Słońce zaglądające do naszych gniazdek sprawia wzrost temperatury wewnątrz. Można tego uniknąć instalując markizy w oknach. Do wyboru jest cała gama takich osłonowych żaluzji. Zewnętrzne oraz wewnętrzne, materiałowe oraz drewniane. Producenci proponują też markizy indywidualne, wytwarzane na właściwe zamówienie. Najlepsze na upały będą markizy zewnętrzne, jakie nie przepuszczają światła słonecznego. Niestety wtenczas w mieszkaniu jest niezmiernie ciemno. Innymi akcesoriami są markizy zaciemniające – markizy wrocław. One również nie przepuszczają światła słonecznego, jednak w mniejszym stopniu aniżeli markizy zewnętrzne. Markizy przysłaniające zrobione są z podgumowanego materiału, w następstwie tego do tego nie trwonią gorącego powietrza.

Dzięki temu w mieszkaniu nawet w czasie upałów jest chłodno. Materiał, z którego są one wykonane można czyścić wilgotną ściereczką. To pozwala na długie lata owocnego i błogiego użytkowania. Pośród dużej grupy sposobów zasłaniania okien najpopularniejszym są zasłony z materiału. Niegdyś ciężkie, w ekstrawaganckich odcieniach czerwieni oraz zieleni, dziś dostępne są w najróżniejszych formach. Proste zasłony czy fantazyjne dekoracje, nie zasłonią okna tak dobrze jak markizy materiałowe. Do doboru jest kilka typów takich markiz. Najprostszymi są tekstylne w kasecie czy też na drążku sterowanym łańcuszkiem.

Wolno je kupić w sklepach z firanami czy w marketach z takim asortymentem. Droższe, jednak bardziej olśniewające są markizy podnoszone, wykonane na szczególnych mechanizmach. Mowa tutaj o rzymskich, weneckich czy austriackich. Ich cena zawiera cenę mechanizmu, a również typu tkaniny, z jakiej markizy są uszyte. Ważne jest, aby była porządnie wytrzymała na podnoszenie, w czasie którego działa mechanizm sterujący. Poza tym linki mogą taki materiał przecierać, w następstwie tego dobranie jego parametrów jest kwestia priorytetową. W wypadku markiz rzymskich lub weneckich w cenie zawarta jest również tzw. robocizna, czyli usługa ich szycia.

Dodaj komentarz