Zdrowy i spokojny sen – postaw na jedwab

Posted on Posted inZakupy

Ogólnie rzecz pobierając wełna posiada dwie kluczowe właściwości- zimą ogrzewa nasze ciało, a latem je schładza. Ze względu na sprężystość wełny, kołdra nie przywiera nazbyt do ciała śpiącej figury, co zapobiega nieodpowiedniej izolacji cieplnej. Wskutek tego w zimne noce nie będziemy czuć chłodu, bo warstwa natury otuli nas swym niepowtarzalnym ciepłem. Pościel aksamitna to też wchłanianie wilgotności wydzielanej przez człowieka.

Naturalna absorpcja potu sprawia, że dotykając kołdry, nie odnosimy wrażenia wilgotności. Dodatkowo po niemiłym zapachu potu nie zostaje nawet drobny ślad. Wszystko wchłaniane jest przez pościel. Środowisko senne, w którym się znajdujemy to znacząca funkcja każdego pomieszczenia. Niewielu z nas jednak zdaje kwestię z tego, w jakim stopniu oraz jakie następstwa niosą za sobą niedobrze dobrane do indywidualnych potrzeb materiały, pod jakimi śpimy. Nie uświadamiamy sobie również, iż niemiłe zapachy wydzielające się z ciała umieją zakłócić stworzony przez nas sen w symptomatyczny sposób. Pomocniczym walorem naturalnego tworzywa, takiego jak wełna jest jej składnik, lanolina, która nie zezwala, by zabrudzenia wniknęły w głąb kołdry.

Okazuje się idealnym rozwiązaniem dla alergików, albowiem zabija wszystkie drobnoustroje oraz roztocza, odpowiadające, w większości przypadków, za uczulenia skórne oraz trudności połączone z układem oddechowym. Zapobiega poważnej chorobie, astmie, hamując rozwój zarazków i drobnoustrojów. Tutaj pościel z jedwabiu naturalnego – silk.pl niweluje także destrukcyjne działanie jonów dodatnich poprzez zastąpienie ich jonami ujemnymi, przymiotniki symptomatyczne każdego człowieczego organizmu. Przyczynia się do odczuwania bycia wypoczętym, usuwa nadpobudliwość nerwową, a także wzmacnia odporność organizmu. To właśnie dzięki temu jesteśmy mniej podatni na bakterie oraz wirusy, doprowadzające z reguły do istotnych schorzeń reumatologicznych oraz neurologicznych. W wypadku bólu mięśni, łagodzi ich napięcie, czynnik odpowiedzialny głównie za nasze cierpienie oraz chroniczne skurcze. Jeśli nie odczuwamy bólów mięśni, wełna, poprzez pobudzenie zakończeń nerwowych, działa profilaktycznie na skonstruowany przez nas organizm ludzki.

Dodaj komentarz