Zdecyduj się na solidne blachy oraz stal

Blachy są jednym z najbardziej popularnych oraz trwałych rodzajów pokryć dachowych w Polsce. Pomimo swojej niezawodności nie są niemniej jednak niezniszczalne. Dosyć częstym kłopotem powiązanych z ich eksploatacją jest pojawianie się na dachach porostów, mchów oraz grzybów. Te pomimo tego z dachów wykonanych z blach trapezowych eliminuje się zdecydowanie łatwiej aniżeli na przykład z dachówek ceramicznych lub cementowych. Aby pozbyć się mchów, porostów oraz grzybów, wystarczy spryskać zainfekowaną przez nie przestrzeń specjalistycznym płynem ofiarowanym do likwidacji tego typu narośli. Po paru dniach wypada spłukać obumarłe rośliny z dachu wodą. Tego typu przedsięwzięcia wolno wykonywać w pełni samodzielnie. Jednakowoż w wypadku jakichkolwiek niepewności poprawnie jest poprosić o wskazówkę producenta, u jakiego zamawiało się blachy. Przy usuwaniu porostów, wypada zachować profesjonalne środki ostrożności, albowiem przeznaczone do tego substancje są wysoce toksyczne oraz szkodliwie działają na organizm ludzki.

Jednym z zwykle zadawanych fabrykantom pytań w kwestii blach trapezowych jest zapytanie o ich dobry sposób montażu i gromadzenia blach w okresie bezpośrednio poprzedzającym zamontowanie ich na dachu – więcej na domenie internetowej obróbka skrawaniem. Jeżeli montaż ma nastąpić od razu po zakupie (maksymalnie trzy do czterech tygodni od daty wytwórczości), trzeba rozciąć opakowanie, w którym odnajdują się blachy oraz ustawić je pod nieznacznym skosem, by umożliwić spływanie potencjalnym wodom opadowym.

Jeśli zaś okres między produkcją a montażem blach trapezowych ma być dłuższy, wtenczas potrzebne jest rozcięcie paczki, w której blachy zostały dostarczone przez producenta. Następnie między arkuszami trzeba umieścić listwy dystansowe, żeby umożliwić swobodny przepływ powietrza w opakowaniu. Pod żadnym pozorem nie można kłaść paczki z blachami trapezowymi bezpośrednio na ziemi, a arkusze trzeba przechowywać w miejscu bezpiecznym, przewiewnym i suchym, żeby nie doprowadzić do zniszczenia blach poprzez działanie elementów środowiskowych.

Dodaj komentarz