Zalety i wady korzystania z bezprzewodowych odkurzaczy w domu

Odkurzacze bezprzewodowe: Do niedawna bezprzewodowy odkurzacz miał coś o złej reputacji. Jasne, świetnie było je mieć w pobliżu, ale naprawdę nie można było na nich polegać, aby zebrać dużo gruzu. Często nie były zbyt mocne, a baterie po prostu nie wytrzymywały ładunku. Jednak czasy się zmieniły, a silniki i akumulatory bezprzewodowych odkurzaczy są teraz lepsze niż kiedykolwiek wcześniej.

Czym są odkurzacze bezprzewodowe?

Odkurzacz bezprzewodowy może mieć różne formy i tak naprawdę znajdziesz je we wszystkich kształtach i rozmiarach. Tradycyjnie większość modeli bezprzewodowych była również „odkurzaczami ręcznymi”, co oznaczało, że były małe, podręczne i zwykle używane do zbierania niewielkich ilości śmieci. Jednak wiele nowszych modeli jest większych i można ich używać do odkurzania większych powierzchni podłogi lub dywanu.

Są one znane jako „odkurzacze ręczne” i są mniejsze niż tradycyjny odkurzacz, ale znacznie wyższe niż odkurzacz ręczny.Najważniejszą cechą wspólną wszystkich bezprzewodowych modeli odkurzaczy jest to, że nie są one podłączone do gniazdka elektrycznego podczas ich używania. Zwykle są one podłączone przez resztę czasu, aby naładować akumulatory, ale kiedy ich używasz, możesz iść, gdzie chcesz, nawet odkurzać samochód.

Czy naprawdę potrzebujesz bezprzewodowego odkurzacza?

Głównym powodem, dla którego większość ludzi decyduje się na zakup bezprzewodowego odkurzacza, jest to, że jest to łatwy sposób na posprzątanie małego bałaganu. Jeśli masz dzieci, które wylewają suchą karmę na podłogę lub kota, który lubi wyrzucać koci kuwety poza pudełko, to świetnie jest mieć. Ponadto, jeśli lubisz utrzymywać dywan w samochodzie w czystości, przekonasz się, że może się to bardzo przydać.

Ale istnieje wiele innych zastosowań bezprzewodowego odkurzacza niż tylko zbieranie małych bałaganów. Jeśli kupujesz odkurzacz w sztyfcie, możesz go użyć do odkurzania podłogi z płytek, podłóg drewnianych, dywanów, a nawet podłóg zewnętrznych w sposób, który nie wymaga dużej siły ani energii.

Ogólnie rzecz biorąc, kiedy ludzie kupują odkurzacze bezprzewodowe, nie kupują ich jako podstawowego, chyba że mają małe mieszkanie lub pokój w akademiku do utrzymania w czystości.Jedną z rzeczy, które naprawdę ma na celu produkt bezprzewodowy, jest koszt. Możesz znaleźć bezprzewodowe odkurzacze ręczne za jedyne 30 USD, a niektóre z wysokiej klasy bezprzewodowych odkurzaczy kijowych kosztują nawet 300 USD. Oczywiście istnieje duża różnica między wysokiej klasy odkurzaczem kijowym a małym odkurzaczem ręcznym, którego używałbyś do odkurzania samochodu, dlatego przed zakupem warto przeprowadzić rozeznanie.

Korzyści z zastosowania bezprzewodowego:

Kiedy masz duży dom, może być co najmniej kłopotliwe przeciąganie odkurzacza i podłączanie go raz za razem w każdym pokoju. Kiedy masz bezprzewodowy odkurzacz, możesz po prostu działać (tak długo, jak bateria wystarcza!). Przekonasz się również, że prawie wszystkie odkurzacze bezprzewodowe są znacznie lżejsze i łatwiejsze w manewrowaniu niż równie mocny model elektryczny, co może sprawić, że będziesz chciał odkurzać trochę częściej.

Wady odkurzaczy bezprzewodowych:Jest jednak wada, na którą należy zwracać szczególną uwagę podczas robienia zakupów. Ponieważ będziesz polegać na zasilaniu bateryjnym, na pewno będziesz chciał znaleźć model, który może utrzymać ładunek i będzie wystarczająco mocny, aby wykonać to zadanie. Odkurzacz, który nie wsysa śmieci z Twoich podłóg, nie jest dla Ciebie nic wart i będzie stałym źródłem frustracji. Zobacz https://www.ostrowmaz24.pl/art/37020/jak-wybrac-odkurzacz-bezprzewodowy-i-dlaczego-model-dyson-v11-absolute-jest-najlepszy

Jak wybrać najlepszy bezprzewodowy odkurzacz do domu:

Pierwszą rzeczą, którą będziesz chciał wziąć pod uwagę przy podejmowaniu decyzji, jest cena. Jak wspomniano powyżej, istnieje szeroki zakres cen, od najbardziej przystępnych cenowo modeli ręcznych po odkurzacze stojące lub stacjonarne, które są również bezprzewodowe. Po ustaleniu przedziału cenowego dobrym pomysłem będzie ocena, w jaki sposób i gdzie będziesz go używać. Jeśli planujesz używać odkurzacza bezprzewodowego tylko jako odkurzacza samochodowego, z pewnością nie chcesz mieć pionowego odkurzacza.

Z drugiej strony, jeśli będziesz używać tego produktu jako lżejszej, cichszej alternatywy dla tradycyjnego odkurzacza, lepszym pomysłem może być inwestycja w droższy stojak. Istnieje również kilka modeli, które pozwolą całkowicie usunąć pionowy aspekt, czyniąc go bardziej produktem konwertowalnym.

Powinieneś także zastanowić się, co dokładnie będziesz odkurzać. Jeśli masz kota i będziesz go używać do zbierania zarówno sierści kota, jak i żwirku dla kotów, będziesz chciał mieć bardzo mocny. Z drugiej strony, jeśli planujesz używać go do zbierania rozlanych płynów, upewnij się, że kupujesz taki, który jest „mokry / suchy”. Często kosztują więcej, ale zapewniają większą elastyczność w zbieraniu rozlanych płynów.

Jak zaoszczędzić na bezprzewodowych odkurzaczach?

Nie ma wątpliwości, że odkurzacze mogą być drogie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że tak naprawdę wcale nie chce się ich używać. Dlatego warto poświęcić czas na rozejrzenie się, aby znaleźć model odpowiedni do Twoich potrzeb, a także mieszczący się w Twoim budżecie. Jednym ze sposobów na dobry zakup bezprzewodowego odkurzacza jest trzymanie się z dala od lokalnego odkurzacza lub domu towarowego! Nie sprzedają dużo odkurzaczy, a te, które sprzedają, są sprzedawane po pełnej cenie. Kupując online, zawsze otrzymasz znacznie lepszą ofertę.

Dodaj komentarz