Z jakiej przyczyny warto mieć dostęp do Internetu?

Posted on Posted inUsługi

Jak wiadomo Internet jest medium, które aktualnie rozwija się najprężniej. Trudno się temu zadziwiać, skoro zezwala on na szybkie przekazywanie danych rozmaitego rodzaju. Niemniej jednak należy też pamiętać, iż obok niewątpliwych zalet, jakie niesie ze sobą sieć internetowa i jej coraz większa ekspansja, Internet ma również dużo wad. Niestety bez ustanku stosunkowo niewielu użytkowników zdaje sobie sprawę z tego, jakie zagrożenia ma prawo nieść za sobą globalna siec. A mimo pozorom jest ich nadzwyczaj mnóstwo. W głównej mierze głośno ostatnio bywa o tak nazywanych stalkerach. Są to figury, jakie nękają przypadkowe osoby lub celowo wybranych ludzi właśnie za pośrednictwem sieci internetowej.

To właśnie dzięki temu, iż w Internecie odnaleźć wolno niemal wszelkie dane na temat danej osoby, w tym również numer jej telefonu czy adres, stalkerzy mają ułatwione zadanie. Świetnie widzą, w jaki sposób pisać maile z groźbami lub z nieprzyzwoitymi propozycjami czy również tego samego typu krótkie wiadomości tekstowe wysyłane na telefon komórkowy. Oczywiście prawo, również w stworzonym przez nas kraju, określa takie zachowanie jako przestępstwo.

Jednak trzeba pamiętać, że niezmiernie trudno, nawet w obliczu wykorzystania nowoczesnych technologii, odnaleźć sprawcę. Innym zagrożeniem jest ryzyko kradzieży. To z kolei wynika z faktu, że coraz to więcej osób często korzysta z internetowych kont bankowych lub ewentualnie za pośrednictwem sieci internetowej dokonuje kupna płacąc kartą kredytową – to wygoda, jaką gwarantuje internet Wrocław. Tak właściwie złodziejowi wystarczy stosowny program szpiegowski, by po prostu pozyskać dane dostępu do konta danego użytkownika i go okraść. Wobec tego tak istotne jest, żeby podczas korzystania z sieci internetowej korzystać też z dobrych programów zabezpieczających i stosować różnorodnego typu środki bezpieczeństwa. Jeszcze innym zagrożeniem, jakie niesie ze sobą powszechność sieci internetowej, jest naturalnie fakt, że publikowane przez kogoś dane dostaną się w niepowołane ręce. Skutkiem tego zaleca się gigantyczną ostrożność w czasie publikowania czegokolwiek w znanych serwisach społecznościowych, na prywatnych blogach lub w internetowych galeriach fotografii.

Dodaj komentarz