Współczesna czy tradycyjna fotografia? Fotograf tworzący zdjęcia radzi

Posted on Posted inUsługi

Wydawać by się mogło, że najłatwiejszymi zdjęciami do wykonania są zdjęcia młodej pary. Aczkolwiek podczas ceremonii ślubnej dostrzega się tak dużo różnych emocji na twarzach ostatecznych bohaterów i uczestniczących w uroczystości gości, iż sam fotografik musi być człowiekiem o dużej wrażliwości, by wszystkie te nastroje zamknąć w obiektywie. Fotografia ślubna wymaga uchwycenia sytuacji, chwili, która już się nie powtórzy, a tylko sami zainteresowani będą mogli ją przywrócić we refleksach.

Najpiękniejsze są zdjęcia, na jakich młoda para cieszy się swoją obecnością, otoczeniem, wzajemnym lojalnością i miłością, bez patrzenia w obiektyw aparatu fotograficznego. Fotografia ślubna stanowi cudowną pamiątkę, dokument, jaki następne pokolenia będą ze wzruszeniem oglądać, tak jak my dziś oglądamy swoich pradziadków w markowych strojach z epoki – weryfikuje to fotografia zakrzówek. Czasy zmieniają się prężnie, dzienne obrazy z stworzonego przez nas życia każdego dnia przechodzą do historii, warto najistotniejsze zdarzenia zatrzymać, chociażby dla potomnych.

Jeszcze kilkanaście lat temu fotografowie niezwykle okazjonalnie stosowali plener jako tło do fotografii weselnej. W najwyższym stopniu legendarne były pozowane zdjęcia w atelier, na tle planszy widokowej przygotowanej przez fotografa. Pole do popisu było wielkie. Pani młoda siedzi na ławeczce, pan młody pochyla się nad nią, a za nimi helleńskie kolumny oraz ogniste róże.

Wiele w bajkowych kolorach. Fotografia ślubna ostatecznie porzuciła czarno-białą formę na rzecz bogatej kolorystyki. Para młoda była długo i skrupulatnie ustawiana w stosownych pozach do zdjęcia, pejzaże za nimi były zmieniane, makijaż napływał w świetle mocnych lamp. Następny punkt ślubnej imprezy był zrealizowany. W końcu nadszedł czas, kiedy nowożeńcy odkryli, iż piękno natury jest o dużo bardziej fotogeniczne aniżeli zakurzone plansze w atelier, fotografia weselna weszła więc odważnie do parków, ogrodów, w góry, słowem otworzyła się na oczywiste piękno. Każda pora roku ma własne uroki, jakie skwapliwie użytkowane są przez fotografów.

Dodaj komentarz