Wózek oraz fotelik – podstawowe gadżety dla maluchów

Posted on Posted inZakupy

Pierwsze chwile dziecka na świecie pożytkuje ono w zasadzie na sen oraz jedzenie. Z czasami jednakże, kiedy robi się coraz pokaźniejsze, rodzice mają coraz więcej możliwości spędzania z nim wolnego czasu. Jednym z nich są na pewno rozmaitego typu spacery, wycieczki i podróże. Żeby odbywały się one w przyjemnej atmosferze i bez wysiłku, z pewnością przyda nam się parę rzeczy. Jeśli podróżujemy samochodem, niezbędny jest nam fotelik. Jest to nakaz prawny, jeżeli go nie posiadamy, możemy zapłacić mandat.

Foteliki dziecięce zapewniają nie tylko wygodę w trakcie jazdy, niemniej jednak w głównej mierze bezpieczeństwo – polecamy fotelik samochodowy britax romer. Fotelik przystosowujemy do wieku oraz wielkości dziecka. Prócz fotelika konieczny będzie z pewnością wózek. Wózki dziecięce występują aktualnie na rynku w tak rozmaitych modelach, kształtach oraz odcieniach, iż wybór godziwego może nam sprawić nie lata kłopot. Jeżeli nasze dziecko jest jeszcze rzeczywiście malutkie, konieczny będzie wózek głęboki, na ogromnych kołach. Takie wózki są bardziej stabilne.

Jeżeli dziecko jest większe, może już podróżować w pozycji siedzącej w tak zwanej spacerówce. Najistotniejsze w czasie spaceru są wygoda oraz bezpieczeństwo. Aby dopilnować tego drugiego, koniecznie zapinajmy dziecko pasami, nawet, jeżeli niespecjalnie mu się to podoba. Zwróćmy także uwagę, czy wózek ma porządne hamulce. Kiedy już wybierzemy się na spacer, na pewno wielokrotnie napotkamy na różne przeszkody.

Od czasu do czasu gdzieś w drodze złapie nas deszcz- wózki są aktualnie wyposażone (lub można dokupić ) w szczególną folię, którą można zaczepić na wózek tak, aby dziecko nie zmokło. Z kolei zbyt ostre słońce też może nie być nazbyt przyjemne dla dziecka- ochroni przed nim parasolka zainstalowana do wózka. Atak komarów czy innych owadów może zminimalizować moskitiera, jaką założymy na wózek. Prócz tego z pewnością nie raz zdarzy się tak, że dziecko będzie o wiele mniej zaciekawione spacerem, aniżeli my sami. Wówczas korzystne okazać się mogą zabawki przymocowane do wózka.

Dodaj komentarz