Warunki, jakie trzeba spełniać, żeby uzyskać kredyt na mieszkanie

Kwestie podstawowe, jakie trzeba spełnić, by uzyskać kredyt na mieszkanie można poznawać w trakcie konsultacji z pracownikami agencji SDP Finanse. Myśląc o tym, jak dostać kredyt na mieszkanie należy skierować się właśnie do wskazanej kancelarii. Ubieganie się o kredyt jest czasochłonne.

Aczkolwiek korzystając z rzetelnego wsparcia, można wszystko zrobić dokładnie i nie obawiać opóźnieniami. Eksperci ukażą, że najważniejsze jest dookreślenie zdolności kredytowej. Doradcy obliczą ją i nie trzeba się martwić, że bank uzna, że nie można dostać kredytu. Poza wysokością dochodów liczy się też rodzaj umowy i okres na jaki jest ona zawarta. Należy również brać pod wzgląd, że banki dookreślając zdolność kredytową będą się też sugerować kosztami, jakie standardowo ponosi osoba starająca się o kredyt. Szczegółowo będą sprawdzone: historia kredytowa, bieżące opłaty, kredyty, limity na koncie, leasingi i karty kredytowe.

Znacząca jest także suma wkładu własnego. O tym również będzie się informowanym podczas rozmowy z doradcą od spraw finansowych. Kredytobiorca otrzyma wskazówki, żeby sprawdzić i pobrać raport o sobie z Biura Informacji Kredytowej. Z ekspertem specjalizującym się w hipotekach rozsądnie będzie porozmawiać jeszcze przed rozpoczynaniem procedury w banku, aby się doskonale przyszykować. Poza informacjami standardowymi uzyska się informacje o tym, jakie z banków udzielają kredytów osobom o zbliżonej historii do tej, jaką ma się osobiście.

Warto w takim razie współpracować z SDP Finanse. W trakcie pierwszego spotkania zostaną przedstawione kwestie priorytetowe, a więc 7 najważniejszych punktów, jakie trzeba zrobić, żeby otrzymać korzystny kredyt. Będą to: sprawdzenie zdolności kredytowej, wybór nieruchomości, spisanie wniosku z doradcą kredytowym, przesłanie wniosku do instytucji bankowej, uzyskanie kredytu na mieszkanie, podpisanie umowy kredytowej z osobą zatrudnioną w banku oraz uzyskanie kredytu na mieszkanie. Od tego należy zacząć, żeby procedura była sprawna.

Dodaj komentarz