W jaki sposób dbać o chorego pieska?

Mówi się, iż pies to pierwszorzędny przyjaciel człowieka – od kiedy tak właściwie zwierzęta te ostały udomowione i od kiedy towarzyszą człowiekowi właściwie w jakiejkolwiek chwili, właśnie tak z reguły są przez nas nazywane. Niemniej jednak nie brakuje wyjątków, które nie potwierdzałyby pewnej reguły – to, iż niezwykle w wielu przypadkach psy są dla nas niczym członek rodziny nie świadczy, że każdy traktuje je tak samo – z adekwatną odpowiedzialnością oraz szacunkiem. To przykre zdarzają się sytuacje, że człowiek nie szanuje drugiego życia – nie twierdzi, że zwierzę, a w tym wypadku pies może posiadać uczucia – ma prawo czuć tak samo jak człowiek, radować się i cierpieć. Przez takich naturalnie ludzi powstawać muszą obiekty takie jak schroniska dla piesków.

Chociaż są to miejsca stworzone by im pomóc, wszyscy wiemy, iż realia bywają nieco inne, a trafiające do schroniska dla zwierząt czy typowego schroniska dla psów czworonogi, niekoniecznie traktowane są tak jak muszą. Jedni pomagają – inni jeszcze o wiele bardziej szkodzą. Pewne jest niemniej jednak jedno – jakiekolwiek żywe stworzenie powinno być otoczone właściwą opieką. Niestety wielu ludzi w ogóle to nie obchodzi i twierdzą, że pies czy też poradzi sobie sam, lub po prostu nie warto jest w ogóle zawracać sobie głowy nim.

Decyzja o przyjęciu do grona rodziny innowacyjnego członka – czworonoga to decyzja niezmiernie ciężka. Dla niektórych ludzi bezsprzecznie nie jest to skomplikowane, spontanicznie podejmują decyzję i przynoszą czworonoga do domu co jest obszernym okazem nieodpowiedzialności, albowiem do tego należy się należycie przygotować, chociaż od kwestii technicznej, nie mówiąc już o teorii, czyli o tym, że należy wiedzieć co pies pożąda.

Wydaje się, iż nie jest to nic dziwnego – wielu ludzi ma psy, wielu ludzi się nimi opiekuje, a przecież takie słodkie stworzenia nie mogą spowodować nam dużo problemu – wówczas wypróbuj wścieklizna u psa. Inni dają wskazówkę w takim razie my także damy – niestety jest to błędne myślenie. Posiadanie pieska i opieka nad nim to niemały kawałek chleba – jest to w pewnych sytuacjach bardzo zawiły orzech do zgryzienia, a wszystko okazuje się, kiedy pupil odnajdzie się w naszym domu na stałe.

Dodaj komentarz