Terapia oraz leki antydepresyjne – w pierwszej kolejności odwiedź psychologa

Posted on Posted inZdrowie

Jest wiele form terapii długoterminowej, opierających się na przeróżnych podłożach teoretycznych. Terapia długoterminowa usiłuje odnaleźć głębokie korzenie przyczyn depresji. Jej celem jest rozłożenie długo trwających problemów z przeszłości, z którymi nie czujemy się związani. Właśnie dlatego nie wolno od niej oczekiwać szybkiej poprawy w depresji. Jednym ze sposobów terapii długoterminowej jest psychoanaliza. Psychoanalitycy sugerują, ze nasze komplikacje wywodzą się z przeszłości. Komplikacjom tym nie umiemy zaprzeczyć i ciągle pozostają one w prowadzonej przez nas świadomości.

Nasilają się one szczególnie w okresie stresu, a tym samym czynią nas słabymi. Poprzez terapię długoterminową próbuje się wypracować drogę wydobycia tych nieprzyjemnych uczuć do świadomości. Celem jej jest ich osłabienie, co rozwiązuje problemy. Chory, jaki rozważa taki rodzaj terapii, powinien porozmawiać o tym ze swoim medykiem. Jest dużo osób zajmujących się taką terapia, lecz niektóre z nich mają bardzo małe doświadczenie, skutkiem tego także swego terapeutę wypada wybrać umiejętnie. Medykamenty przyjmowane zgodnie z zarządzeniem doktora mogą przynieść wiarygodną poprawę już po dwóch tygodniach stosowania – tu wspomoże Poradnia dla małżeństw.

Na ogół jednak potrzeba sześciu tygodni, aby odczuć ich działanie. Wiele osób zażywając farmaceutyki antydepresyjne obawia się przyzwyczajenie a nawet uzależnienia. Diazepan nie uzależnia. Funkcjonują wyłącznie na osoby z depresją oraz nie wywołują uczucia euforii czy odurzenia. Na czarnym rynku wolno, co prawda wolno kupić wszelkie leki odurzające, lecz nie wolno dostać tu leków typowo depresyjnych. Leki przeciwdepresyjne mają silne działanie i gwałtowne zaprzestanie ich przyjmowania może spowodować ekscentryczne uczucie. Nie jest to jednakże objaw uzależnienia. Oznacza wyłącznie zmianę metabolizmu w organizmie. Po ustąpieniu depresji stopniowe pomniejszanie dawki leku, przed kompletnym, jego odstawieniem zapobiega powstawaniu wielu nieprzyjemnych objawów. Lekarstwa depresyjne pomagają w podwyższeniu poziomu neuroprzekaźników a to sprawia poprawę marnego samopoczucia, i intensyfikują poziom związku chemicznego w półkulach mózgowych.

Dodaj komentarz