Sztuka lekarska używająca zioła – gdzie kupićć?

Posted on Posted inZakupy

Ziołolecznictwo na długie lata odeszło w niepamięć, wyparte przez medycynę opierającą się na syntetycznej produkcji leków. Zioła uznano wtenczas za mało pewny środek leczenia, a część autorytetów lekarskich z przełomu XIX i XX w. twierdziła nawet, że są wybitnie niezdrowe i trujące. Obecnie jednakże zioła z powrotem uzyskują trafną sobie rangę we współczesnej medycynie to naturalnie dzięki popularyzowaniu medycyny naturalnej.

Zioła należałoby jest wykorzystywać w przypadku wszystkich lżejszych schorzeń. Nie mają albowiem tak drastycznych ubocznych środków działania jak większa część medykamentów. Część nowoczesnych internistów oraz pediatrów zaleca nawet w przypadku infekcji korzystanie z ziół oraz kategorycznie odradza stosowanie antybiotyków.

Na przykład, w wypadku infekcji oraz zapaleń gardła i migdałków czy anginy, lekarze polecają płukanki z szałwii, jaka ma silne działanie ściągające, bakteriobójcze i przeciwzapalne. Jednakowoż zdarza się nieraz, iż same zioła nie wystarczają oraz terapię wypada wspomagać antybiotykami – w owym czasie rekomendujemy auto amnesia xxl. Polska jest krajem o bardzo bogatej oraz różnorodnej faunie. Na jej terenie występuje niezmiernie wiele roślin o właściwościach leczniczych. Zioła w Polsce pojawiają się zarówno w naturze, np. na łąkach czy w lasach.

Ze względu na korzystne warunki geograficzne też uprawia się je w hodowlach. Najatrakcyjniejsze polskie zioła znajdują wykorzystanie zarówno w medycynie, jak oraz w kuchni. Są to m.in. bazylia, tymianek, kminek, koper, pietruszka, majeranek, rumianek, szałwia, tymianek i mięta.

Przetwarza się je, np. suszy albo mieli i sprzedaje po pewnym czasie w formie przypraw lub też także wiąże w pęczki oraz sprzedaje się je w naturalnej formie. Z wielu ziół produkuje się też napary oraz herbaty, np. z szałwi oraz rumianku. Inne legendarne i cenione polskie zioła to dzika róża, jałowiec, brzoza, pokrzywa, podbiał, kasztanowiec, krwawnik, lipa, mniszek lekarski, babka lancetowata, głóg dwu oraz jednoszyjkowy, borówka czernica. Znajdują wykorzystanie zwłaszcza w medycynie naturalnej, szczególnie w fitoterapii i aromaterapii.

Dodaj komentarz