Sposób działania i budowy kosiarek spalinowych

Posted on Posted inDom & Ogród

Układ tnący kosiarki spalinowej opiera się na zastosowaniu stalowej listwy tnącej. Dzięki jej zastosowaniu trawa wygląda idealnie. Wykończenie jest schludne, a ostrza nie są poszarpane. Ten system zapobiega żółknięciu lub infekcji trawy. Warto jednak pamiętać, że nóż do kosiarki należy regularnie czyści. Najlepiej robić to za każdym razem, gdy go używasz. Jeśli jest rzadko czyszczony, nóż może się zatkać i stępi. Przed każdym nowym sezonem konieczne jest również naostrzenie i wyważenie noża w serwisie. Ten rodzaj kosiarek do trawy jest bardzo powszechny. Na co dzień nie bierzemy pod uwagę ich struktury i systemu. Warto jednak zrozumie, jak działają. Kosiarki z silnikiem spalinowym pracują na spalanie paliwa. Działają poprzez sprężanie i dekompresję gazów powstających podczas spalania paliwa.

Dla kogo kosiarka spalinowa?

Doskonale nadają się do małych ogrodów i większych powierzchni. W tym drugim przypadku warto rozważyć kosiarkę wyposażoną w napęd. Kosiarki spalinowe z napędem są idealne do większych powierzchni. Może normalnie pracować na nierównym terenie. Dzięki tej funkcji nie będziemy czuć się tak zmęczeni, jak podczas tradycyjnego koszenia. Dodatkowo zaoszczędzimy sporo czasu.

Napęd w kosiarce – jak działa?

Napęd jest zwykle podłączony do tylnego koła maszyny. Ta konstrukcja obraca koła i pobiera energię z silnika spalinowego. Można również znaleźć starsze modele wyposażone w moduły napędowe. Jednak w nim napęd uruchamia się natychmiast po uruchomieniu urządzenia. Prowadzi to do niedostatecznej kontroli nad sprzętem i „utraty kontroli” nad kosiarką. Nowoczesne urządzenia wyposażone są w wyłącznik. Dzięki temu mamy dużą kontrolę nad kosiarką. W każdej chwili możemy włączyć lub wyłączyć funkcję jazdy. Pamiętajmy również, że funkcja ta powinna być chwilowo wyłączana podczas pracy. Podczas obracania lub cofania napęd powinien być wyłączony.

Dodaj komentarz