Skoki spadochronowe i treningi AFF – tandem czy solo?

Posted on Posted inRozrywka

Całość szkolenia nie bazuje na samym skakaniu, nie jest tu przekazywana wyłącznie wiedza praktyczna. Szkolenie obejmuje mnóstwo torii, na jakiej oparte są skoki spadochronowe – przetestuj SkokiZielonaGora.PL – Skok ze Spadochronem. Wszelkie kursy przeprowadzane są odnośnie wysokości 3, a także 4 tysięcy metrów nad pułapem morza, z której dopełniane są skoki z samolotu. Spadochron, jaki jest tu używany nosi nazwę latające skrzydło, a oznacza to, że otwiera się on samoczynnie tuż po wyskoczeniu z aeroplanu. Nie są to skoki w tandemie, skutkiem tego asekuracja od samego początku jest nadzwyczaj istotna. Z reguły czas luźnego spadania określony jest jako 45-50 sekund. Kompletne szkolenie AFF obejmuje siedem skoków. Między pierwszym, a trzecim skokiem student jest już ubezpieczony przez dwóch innych instruktorów. Kiedy tak właściwie dochodzi do skoków numer cztery, aż do ostatniego siódmego, asekuruje już wyłącznie jeden instruktor.

Wszystkie czynności ze witryny instruktorów są wykonywane niezwykle pieczołowicie, z największą dbałością o bezpieczeństwo ucznia i profesjonalne przygotowanie. Cena kursu nadzorowania czasu powolnego spadania wynosi, w zależności od aeroklubu, jaki go prowadzi, około kilka tysięcy złotych. Kwota ta nie zawiera pozycji skoki w tandemie, jednakże gwarantuje zarówno kurs praktyczny, jak oraz teoretyczny, w jakich to zawarte jest także dokładne poznanie studenta z aerodynamiką spadochronowej czaszy.

Niezmiernie ważną częścią jest również istotne wyjaśnienie sposobu, w jaki działają urządzenia, jakie otwierają zapasowy spadochron, którego system koordynacji nazywany jest Cypres oraz gwarantuje on kompletną kontrolę parametrów lotu skoczka oraz otworzenie spadochronu zapasowego w najodpowiedniejszym momencie w wypadku, kiedy główny spadochron nie został otwarty, bez względu na powód. Skoki spadochronowe to nie wyłącznie ogromna przyjemność, niemniej jednak też ogromna odpowiedzialność. Kurs wyjaśnia też od początku do końca technikę lądowania na czaszy spadochronu, a także całego lotu, co jest niezmiernie ważne dla osób innowacyjnych, jak oraz tych, które pragną ciągnąć w przyszłości skoki spadochronowe.

Dodaj komentarz