Rozwód oraz alimenty – wsparcie adwokata

Posted on Posted inUsługi

Rodziciele na ogół chcieliby dla swoich dzieci kariery sądowej. Jednak równocześnie w naszym kraju zaufanie do adwokatów nieprzerwanie maleje. Dotyczy to również adwokatów, choć dawniej wśród zawodów prawniczych cieszyły się największym zaufaniem. Wypływało to z faktu, iż adwokaci kojarzyli się z obrońcami opozycjonistów, co wzbudzało do nich sympatię. Po zmianach konstytucyjnych spostrzegamy to naturalnie dzięki mediom, iż adwokaci bronią nie zawsze znanych osób publicznych. Mecenas pomaga jednakże konsumentowi w imię prawa, wedle jakiego każdy ma do takiej obrony prawo, obojętnie od własnego stosunku do popełnionego przez niego działania.

Chociaż każdy mecenas ma obowiązek przestrzegać zasad etyki adwokackiej zawartej w Kodeksie Etyki Adwokackiej, to niemniej jednak nie wystarcza, żebyśmy im ufali. Kodeks ten powiada klarownie, że stosunek kontrahenta oparty jest na zaufaniu i adwokat powinien zakończyć współpracę z konsumentem jeśli ten stracił to zaufanie. Interesujące, ilu adwokatów istotnie zdecyduje się to robić w takiej sytuacji? Starożytni jak mieli w tym wypadku rację. Nieznajomość prawa po prostu szkodzi, bo nie jest żadnym wyjaśnieniem, kiedy popełni się czyn niedozwolony, stojący w sprzeczności z jakimś aktem prawnym. Nie sposób niemniej jednak poznać całego prawa obowiązującego w danym kraju. Również prawnicy specjalizują się w określonych jego dyscyplinach. I tak nawet adwokat rozwód Łódź koncentruje się bądź na przepisach prawa karnego, czy też na sprawach rozpatrywanych przez sądy rodzinne i tak dalej.

Zwykłemu człowiekowi niesłychanie łatwo wstąpić w konflikt z prawem, bowiem, jak wspomniałam, gąszcz przepisów będzie w zasadzie nie do ogarnięcia. Kiedy tak właściwie już tak się zdarzy bezsprzecznie należałoby poszukać wsparcia kogoś takiego, jak adwokat. Nie tylko pomoże nam w pełni zrozumieć kłopot, w jakim się odszukaliśmy, niemniej jednak może sprawnie przeprowadzić nas przez meandry prawdopodobnego procesu karnego. Koszt, jaki to za sobą niesie i tak może być znacznie niższy, aniżeli bez takiego fachowego wsparcia. Adwokat ma prawo przydać się nam w najmniej oczekiwanym momencie. Należałoby znać prawo w miarę możliwości. Jakkolwiek należałoby również zaufać fachowcowi, kiedy tak właściwie już zajdzie taka potrzeba.

Dodaj komentarz