Rower elektryczny – i Ty powinieneś go mieć!

Posted on Posted inUsługi

Niezależnie czy jesteś zapalonym rowerzystą, czy lubisz jazdę na rowerze czy nie – rower elektryczny to sprzęt, który koniecznie powinieneś wytestować. To świetny środek transportu, który nie generuje miesięcznych korków, a dodatkowo pozwala Ci dojechać wszędzie bez korków i potu. Zobacz, dlaczego jeszcze warto:

Rowery elektryczne mają imponujący zasięg

Lęk przed zasięgiem może być problemem zarówno dla właścicieli rowerów elektrycznych, jak i samochodów, ale w przypadku właścicieli rowerów elektrycznych jest on znacznie mniejszy i nie powinien powstrzymywać Cię przed rozważeniem zakupu jednego z nich.

Większość rowerów elektrycznych ma deklarowany zasięg od 40 do 80 mil na jednym ładowaniu, co jest więcej niż wystarczające dla większości dojazdów do pracy i wycieczek. Należy jednak pamiętać, że rzeczywiste wyniki różnią się w zależności od rodzaju terenu, po którym jeździmy, liczby pokonywanych wzniesień, poziomu wspomagania oraz masy roweru (rowerzysta i ładunek).

Możesz oszczędzać energię, wykorzystując silnik tylko podczas pokonywania trudnych wzniesień i zwalniając na bardziej płaskich odcinkach. Jeśli bateria jest wymienna, można kupić dodatkowy akumulator i po prostu wymienić go, gdy pierwszy zacznie się wyczerpywać. Ponieważ jednak baterie są drogie i ciężkie, nie jest to opcja, którą byśmy polecali.

Oczywiście, w przypadku, gdy Twój rower elektryczny wyczerpie się na trasie, zawsze możesz pedałować i wrócić do domu o własnych siłach. Waga roweru będzie miała duży wpływ na to, jak łatwo i wygodnie będzie to zrobić. Rowery takie jak Ribble Hybrid AL e i Specialized Turbo Creo SL Expert są łatwe w prowadzeniu bez wspomagania silnikiem, ale jeśli wybrałeś model taki jak Rad Power RadMission 1 (który waży około 10 kg więcej), będziesz miał nieco trudniej. Zobacz też jaki jest wpływ rowera elektrycznego na zdrowie.

Jeśli planujesz długie wakacje, to rower elektryczny może nie być najlepszym wyborem, ale do codziennych dojazdów do pracy i na zakupy lub na weekendową przejażdżkę (na rowerze lub w terenie) jest idealny.

Rowery elektryczne są łatwe w utrzymaniu

Nie pozwól, aby konserwacja odstraszyła Cię od rowerów elektrycznych – dbałość o rower elektryczny niewiele różni się od dbałości o rower konwencjonalny.

W przypadku każdego roweru przed wyruszeniem w drogę warto sprawdzić hamulce i ciśnienie w oponach, a także zwrócić uwagę na wszelkie części, które hałasują lub ocierają się w miejscach, w których nie powinny.

Rowery elektryczne są (dość) łatwe do przechowywania

Większość rowerów elektrycznych nie zajmuje dużo więcej miejsca niż rower konwencjonalny, zwłaszcza superkompaktowe systemy napędowe, takie jak te firmy Mahle (stosowane w rowerach Ribble Hybrid AL e i CGR AL e), które są całkowicie ukryte w rurze tylnej roweru.

Osoby, którym brakuje miejsca na podłodze, powinny jednak wziąć pod uwagę, że rowery elektryczne są często znacznie cięższe niż ich niezasilane odpowiedniki, zwłaszcza jeśli akumulator nie jest wyjmowany. Z tego powodu mogą one nie nadawać się do montażu w stojakach ściennych lub sufitowych. Może się również okazać, że położenie akumulatora powoduje, że rower elektryczny ma dziwny środek ciężkości, co może utrudniać jego zawieszenie.

Jednym z możliwych rozwiązań tego problemu jest składany rower elektryczny. W ostatnich latach przeszły one długą drogę, jeśli chodzi o jakość wykonania, wagę, osiągi i cenę. Na przykład MiRiDER Składa się w kilka sekund, ale jest równie wytrzymały jak pełnowymiarowy rower. Jest też niezwykle korzystny cenowo – kosztuje 1395 funtów (ok. 2000 dolarów).

Rowery elektryczne nie są łatwym łupem dla złodziei

Rowery elektryczne są drogimi urządzeniami, co czyni je atrakcyjnym celem dla przestępców – ale ich kradzież jest stosunkowo trudna. Wynika to częściowo z ich wagi (rowery elektryczne ważą znacznie więcej niż ich niezasilane odpowiedniki, co sprawia, że trudno je wrzucić do furgonetki), a częściowo z tego, że często mają zainstalowane nadajniki GPS, co ułatwia ofierze kradzieży odnalezienie skradzionej własności.

Rowery elektryczne nie wymagają wyszukanego telefonu

Używanie starszego smartfona (lub jego brak) nie powinno być przeszkodą w jeździe na rowerze elektrycznym.

Podczas gdy niektórzy używają aplikacji na smartfona jako komputera pokładowego, wiele z nich posiada jednostkę sterującą z ekranem LCD przymocowaną do kierownicy lub wbudowaną w kokpit roweru. Są one bardzo proste w obsłudze (zazwyczaj steruje się nimi za pomocą jednego kciuka), a na ekranie wyświetlane są najważniejsze statystyki, w tym przebyta odległość, aktualna prędkość, poziom wspomagania i pozostały poziom naładowania.

Podsumowanie

Rowery elektryczne, jak każdy produkt na rynku mają swoje wady i zalety. Przy czym zalet jest dużo więcej! Rower taki jest idealnym środkiem transportu dla każdego. Dodatkowo dzięki niemu dbasz o swoje zdrowie, a przy tym też dobre samopoczucie. Koniecznie sprawdź dostępne modele i wybierz najlepszy dla siebie.

Dodaj komentarz