Renowacja i prace budowlane – kiedy warto stosować dociski?

Kiedy bierzemy się za remont mieszkania tak w rzeczy samej nigdy nie wiemy, co jeszcze będzie do zrobienia. Wydaje nam się, iż wszystko porządnie zaplanowaliśmy a tutaj zawsze okazuje się, iż są jakieś poboczne koszta. Skutkiem tego trzeba mieć, co najmniej trzydzieści procent więcej niż suma, która wydaje nam się trafna. Jeśli zależy nam na tym by nic nas nie zaskoczyło. A jak wiadomo lepiej być przygotowanym na wszystko, albowiem nikt z nas nie adoruje nieprzewidzianych sytuacji.

Najważniejsze to pamiętać o priorytetach, o tym, co jest istotne. Kiedy wybieramy ekspertów prawidłowo zasięgnąć opinii wśród znajomych, którzy przechodzili już przez generalny remont, by pomogli nam dobrać dobrych speców. To ważne, bo jeżeli ktoś już sparzył się na jakiejś firmie warto mimo wszystko skorzystać z tego błędu. Jeśli chodzi o remonty to tutaj norma uczenia się na osobistych błędach właściwie nie ma racji bytu, porządniej korzystać z uwag, jakie dają nam znajomi oraz od razu kupić zacisk szybkomocujący, które ułatwią dużo prac.

Poprawnie jest również, gdy ktoś ma okazję nadzorować robotników. Bo wielokrotnie robotnicy potrafią ‚bimbać’ w trakcie pracy a że zasada potrafisz liczyć licz na siebie bezbłędnie sprawdza się w takich sytuacjach to pewnie dobry wpływ na szybkość prac będzie miało spoglądanie na postępy przez właściciela lokum. Prawidłowo jest zacząć od energetyki, by w następnej kolejności nie musieć kuć w świeżo wymalowanych ścianach. Nim położymy podłogi porządnie jest skonsultować się z hydraulikiem. Najistotniejsza jest logistyka i jeżeli do końca nie wiemy, od czego rozpocząć przy remoncie całościowym porozmawiajmy z kimś, kto na remontach się zna oraz będzie w stanie nam pomóc ułożyć plan związany z pracą, z tym, kogo po kolei powinno się zatrudniać do prac przy naszym mieszkaniu.

Musimy również pamiętać, że sam remont to nie wszystko należy jeszcze po remoncie posprzątać, co także zajmie trochę czasu. Poza akcesoryjnymi pieniędzmi przygotujmy się, na co najmniej dwutygodniowy poślizg z pracami, odpowiedniej z góry założyć, że pracownicy skończą w następnej kolejności niż pieklić się, ponieważ mają opóźnienie. Tak, więc pamiętajmy, iż remont generalny to wielkie przedsięwzięcie logistyczne w dodatku poza nadszarpnięciem budżetu wielokrotnie również szarpie nasze nerwy.

Dodaj komentarz