Remont dachu – co oraz w jakim miejscu warto nabyć?

Na naszym rynku możemy wyróżnić następujące rodzaje blach dachowych: szablonowe bądź tak oznaczane blachy dachowe pionierskiej generacji, inaczej blachy dachowe termozgrzewalne. Blachy dachowe sztampowe znajdują swoje przeznaczenie pomiędzy innymi w wykonywaniu wielowarstwowych pokryć dachowych czy też izolacji przeciwwilgociowych – sprawdź opierzenie. Do produkcji pap schematycznych wykorzystywany jest asfalt niemodyfikowany, osnowę stanowi zaś tektura budownicza o gramaturze 333g/m2 bądź 400g/m2. W zależności od rodzaju blachy dachowe od wierzchniej i dolnej strony pokryte są one drobno bądź też gruboziarnistą posypką. Pomimo tego, iż na rynku odnajdują się obecnie nowocześniejsze typy pap, blachy dachowe schematyczne cieszą się obszerną popularnością, a to za sprawą ich ceny. Blachy dachowe termozgrzewalne składają się z sześciu warstw (od góry): zakład wzdłużny; posypka mineralna w przeróżnych odcieniach; wodoszczelna kompozycja bitumiczna; osnowa; wodoszczelna mieszanka bitumiczna; folia poliolefinowa.

Różnica między tymi dwoma typami dotyczy sposobu ich układania. Na spodniej witrynie blachy dachowe zgrzewalnej umieszczona została akcesoryjna warstwa asfaltu, która ma sprzyjać dokładnemu sklejeniu blachy dachowe z podłożem w trakcie stapiania jej palnikiem gazowym. By blacha służyła nam na dłużej trzeba układać ją zgodnie z pewnymi regułami występującymi w sztuce budowlanej i w czasie służących warunków pogodowych. Punktem, które najbardziej narażone jest na zniszczenie jest obróbka. Należy tu zwłaszcza uważać na niedociągnięcia obróbek, by w przyszłości wilgoć nie powodowała zniszczeń oraz nie dostawała się do wnętrza domu. Blacha stosowana do pokrywania dachów musi mieć jednolitą strukturę, nieposiadającą załamań lub dziur.

Tradycyjne blachy dachowe przykleja się lepikiem czy też klejem na gorąco lub na zimno. Blachy dachowe termozgrzewalne tudzież przykleja się przy użyciu palników gazowych. Zasada układania blachy dachowe polega na podgrzewaniu dolnej warstwy- bitum jaki się tam znajduje topi się, to naturalnie dzięki czemu przykleja się ona do podłoża. Jednym ze sposobów układania blachy dachowe a jednocześnie najczęściej stosowanym jest zgrzewanie kompletnej szerokości rolki i przytwierdzenie jej do podłoża. Blachy dachowe posiadają tzw. zakład pod następny pas, jaki na ogół ma szerokość od 8-10cm. Żeby blacha położona była szczelnie wypada zgrzewać ją na minimum 8cm na długości oraz 10cm na finałach rolek. By zapobiec przesadnemu wtopieniu się asfaltu na zgrzewie czas podgrzewania nie może być zbyt długi.

Dodaj komentarz