Pomoc w rejestracji auta

Duża grupa z nas woli zakup auta używanego, niemniej jednak równolegle w porządnym stanie oraz o dużo tańszego niż pojazd z gustownego salonu. Decydując się na taką odmianę nabycia auta musimy posiadać świadomość, że nie ciąży na nas obowiązek zaciemnienia kosztów podatku, zaległego państwu. Wypływa to stąd, iż komis automobilowy zobligowany jest do uiszczania ryczałtu oraz jest w większości wypadków figurą fizyczną, będącą płatnikiem podatku od towaru i usług.

Chodzi tu o atrakcyjny podatek VAT. Jeśli dokonujemy kupna auta u takiego właśnie przedsiębiorcy, należy zwrócić uwagę, aby w umowie zakupu zawarta pozostała klauzula dotycząca tego, że koszta podatku spoczywają na sprzedającym, a nie na nas, jako nabywcach. W owym czasie Urząd Skarbowy nie będzie domagał się od nas określonej sumy oraz będziemy mogli przezornie zarejestrować auto na siebie. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że w trakcie takiej transakcji uda nam się trochę zaoszczędzić, bo dwa procent wartości wozu pozostanie w naszej idealnej i tak mocno nadwerężonej kieszeni.

Czasem zdarza się tak, że zakupiony samochód notuje się na nazwiska dwóch jego właścicieli – wypróbuj pomoc na witrynie internetowej Voal-lublin.pl. Wtenczas mamy do czynienia z współwłaścicielem naszego pojazdu. Nie świadczy to jednakże, że każdy z oddzielna zobowiązany jest do uregulowania podatku od czynności cywilnoprawnych.

Blankiet PCC-3 razem z aneksem PCC-3/A składa tylko jeden ze współwłaścicieli samochodu, we właściwym dla własnego miejsca zamieszkania Urzędzie Skarbowym. Jeśli posiadacze samochodu podlegają opodatkowaniu w dwóch rozmaitych urzędach, pozostawia się im szansę wyboru, co do złożenia deklaracji. Taksa od nabycia wozu dalej wynosi 2% jego wartości rynkowej oraz nadal terminem obowiązującym jest czas czternastu dni, licząc od daty zawarcia umowy kupna. Nie należałoby zwlekać z załatwieniem formalności skarbowych, bowiem w kolejnej fazie działań mogą spotkać nas trudności w Wydziale Komunikacji i Rejestracji Pojazdów. Bez konfirmacje zapłaty zaległego podatku nie zdobędziemy zgody na zarejestrowanie auta na nasze nazwisko i pojazd nie pozostanie pozwolony do ruchu drogowego.

Dodaj komentarz