Piękny uśmiech – pomoc stomatologów

Posted on Posted inMedycyna

Próchnica zębowa nie jest przez stomatologów leczona, jest bowiem po prostu usuwana. Po żmudnym oraz bolesnym borowaniu, ząb zostaje więc ze znacznym brakiem, który ze względu na atrybuty ludzkich zębów, nie zregeneruje się. By chronić, wyczyszczone z próchnicy zęby, lekarze dentyści wypełniają ubytki, czy zakładają tzw. plomby zębowe. Wielkim kłopotem niegdyś było wypełnienie zęba tak, żeby materiał wypełnienia połączył się z zębem. Metody plombowania zębów zrewolucjonizował w latach pięćdziesiątych M.G. Buonocore. Ku uciesze dentystów oraz ich pacjentów, wynalazł on sposób, jakim sposobem wytrawić zęba kwasem. Dzięki temu prostemu zabiegowi szkliwo, zębina i wypełnienie przylegają do siebie.

Czyni to plomby trwałymi i skutecznymi. Tym samym chroni zęby przed dalszym rozprzestrzenianiem się próchnicy. Trzymające się zęba plomby przez długi czas nie spełniały jednak jakichkolwiek norm estetycznych, były bo szare bądź w lepszym wypadku żółte. Cement, z jakiego były robione nie był trwały, przez co plomby te nie należały do najbardziej funkcjonalnych. Z biegiem lat udało się jednak udoskonalić metody wypełniania ubytków zębowych. Materiał stosowany obecnie w wypełnianiu zębów wolno od początku do końca dobrać do kolorytu naszych zębów. Uśmiech po takim leczeniu wygląda na na wskroś zdrowy i na pierwszy rzut oka, trudno zorientować się, że zęby były łatane. Dzisiaj najczęstszym środkiem, jakiego stomatolodzy używają przy dopełnianiu ubytków zębowych amalgamat – sprawdź gabinet stomatologiczny z będzina. To sproszkowany stop metalu zmieszany z rtęcią.

Ze względu na obecność metalu, to wybitnie trwałe i profesjonalne wypełnienie. Ma niemniej jednak wielu przeciwników, wszystko przez zawartą w nim rtęć. Jest to ilość strzępkowa oraz niegroźna. Wiadomo jednak jak ludzie reagują na wieść, że noszą w sobie niesłychanie silną truciznę. Warto wiedzieć, że większą ilość rtęci przyjmujemy codziennie wspólnie z pożywieniem, to niemniej jednak przeciwników amalgamatu nie przekonuje. Dentyści stosują dopuszczalne środki ostrożności, przyzwoicie szlifując plombę, zaraz po założeniu.

Opinie do wpisu

Dodaj komentarz