Obszerne okno i okucia – jak przystosować okna do domu lub też budynku?

Im większe przeszklenia, tym trudniejsze ich ubezpieczenie. Zwiększają się jakkolwiek wszystkie parametry oraz ich dwustronne oddziaływanie: wielkość szyby oraz klasa antywłamaniowości decydują o jej ciężarze, a ten wpływa na grubość ramy, jaka ma obowiązek ów ciężar podtrzymać. Zachowanie parametrów antywłamaniowych jest niesłychanie zawikłane przy gigantycznych przeszkleniach. Najogromniejsze dostępne okno (czy może są to już drzwi) ma 200×220 centymetrów oraz przesuwny sposób inicjowania. Takie drzwi muszą mieć wkładkę uniemożliwiającą ich podniesienie oraz wyjęcie i zatrzaskowe zamki otwierane kluczykiem, zamontowane u góry oraz na dole ramy. W oknach posiadających spełniać kryteria zwiększonej odporności na włamanie nie trzeba zastosować szprosów konstrukcyjnych- w obfity sposób osłabiają one konstrukcję ramy. By były dobre, powinny być szerokie- zajęłyby znaczną część przestrzeni okna.

Obszerne okna to też obszerna przestrzeń do sprzątania, mycie okien ma prawo być o wiele bardziej uciążliwe aniżeli w wypadku małych lub ewentualnie także szablonowych okien – sprawdź propozycję na Sprzedaż okien. Sprawdzając oferty producentów okien, prędko można się przekonać, że korzystają oni z okuć wytwarzanych w kilkunastu jednostkach. Każda z nich użytkuje indywidualne rozwiązania. Proponowane rozwiązania na ogół sprawdzają się do słusznego zabezpieczenia kluczowych miejsc ramy okna, innymi słowy narożników oraz klamki.

Najważniejsze detale zabezpieczające przed wyważeniem to: trzpienie i zaczepy antywyważeniowe, zabezpieczenie zawiasu dolnego, parę rygli montowanych w różnych częściach ramy, blokady antywyważeniowe, system co najmniej paru rygli montowanych na obwodzie ramy, klamki z atestowanymi wkładkami. Kupując okna, jesteśmy zdani na okucia firmy, z jaką współpracuje producent. Należałoby jednak pamiętać, że okucia to 10-15% ceny okien i mają one być niezawodne, działać dużo lat i nie utrudniać żadnej z użytkowych funkcji okna, a także chronić je przed wyważaniem. Muszą zatem sprawiać, by rama skrzydła do perfekcji przylegała do ramy ościeżnicy oraz by pomiędzy tymi elementami nie powstawały szczeliny, w które można wcisnąć narzędzie do podważenia skrzydła.

Opinie do wpisu

  1. Deratyzacja to niezbędne działania, polegające na trwałym oraz skutecznym usunięciu szczurów, myszy oraz innych gryzoni z naszych domów oraz lokali użytkowych. Tego typu działania oferuje przedsiębiorstwo BIOS. Doskonałe ceny, wyspecjalizowany personel. Sprawdź ofertę na dezynsekcja.

Dodaj komentarz