Navegado: tradycyjne pochodzące z Chile wino

Pomysły na nietuzinkowe trunki, jakie można odnaleźć na blogu Tragos Del Mundo opłaca się faktycznie spróbować. Wówczas wniesie się trochę świeżego spojrzenia do karty alkoholi, jakie się najczęściej pije, a w dodatku można będzie pozytywnie zaskoczyć przychodzących do domu gości. Wystarczy między innymi zajrzeć pod adres https://www.tragosdelmundo.cl/borgona-trago/, by dowiedzieć się, jak wykonać klasyczną oraz cechującą się wyrazistym smakiem pochodząca z Chile Burgundię. Borgona to napój z czerwonym winem oraz truskawkami. Należy przygotować go w dużym dzbanku. Warto stwierdzić, że jest to rzadko spotykana propozycja, idealna na letnie dni. To trunek orzeźwiający.

Można go zrobić wczesnym latem, w trakcie sezonu na truskawki. Internauta powinien zwrócić uwagę na to, by nie zjadać za wiele truskawek z takiego napoju, bo nasiąknięte winem mogą szybko odurzyć. Przepis na Burgundię jest łatwy do zrobienia. Jest to efektem tego, że znajduje się w niej mało składników. Do wykonania wakacyjnego, pochodzącego z Chile trunku potrzebne są: butelka czerwonego wina, 500 gram truskawek, kostki lodu oraz niewiele cukru. Na początku myje się i sieka owoce. Kolejno, zmiesza się je z cukrem oraz odstawia na 30 minut. Do słoja trzeba dodać wino oraz macerowane owoce. To wszystko należy zmieszać i przelać do dzbanka.

Wcześniej, dolewając do dzbana parę kosteczek lodu, żeby trunek ochłodzić. Jest to idealna alternatywa dla osób, które mają chęć zasmakować w lato czegoś innego. Można także zdecydować się na inne trunki, opisane na Tragos Del Mundo. Jest to natomiast propozycja na pochmurne oraz chłodne wieczory wino żeglarskie poprawi samopoczucie. Nie można pominąć pięciu podstawowych elementów w jego przygotowaniu: czerwonego wina, pomarańczy, goździków, lasek cynamonu i cukru. Zwykle do robienia Navegado wykorzystuje się młodsze wina z owoców, jakimi są Merlot albo Syrah. Pośród dodatków dodaje się: gałkę muszkatołową, imbir, kardamon, liście czerwonej róży.

Dodaj komentarz