Najlepszej jakości preparaty – naturalne i skuteczne

Posted on Posted inUroda

Zamykają zmarszczki, unoszą policzki, gęstnieją rzęsy. Kosmetyki naturalne obiecują cuda. Pośród najświeższych czynników kosmetycznych bardzo łatwo można się pogubić. Probiotyki, beta – glukan to jedynie niektóre substancje, które mają wywołać przełom w pielęgnacji. Jedne potrafią pobudzić geny młodości znajdujące się w skórze, inne chronią przed podrażnieniami i starzeniem się albo odświeżają jak piling u dermatologa. Na najbardziej wprawne technologicznie preparaty trzeba wydać nawet paręset złotych, jednak za to efekty są zadziwiające… Najwięcej nowości w drogeriach pojawia się na półce z kremami do buzi.

Jednym z minionych odkryć są probiotyki – wypróbuj żel pod prysznic. Te dobroczynne bakterie użytkowane były dotychczas przede wszystkim w lekach. Okazało się jednak, że równie odpowiednio jak na organizm, funkcjonują one na skórę, szczególnie wrażliwą oraz mocno wysuszoną. Wzmacniają jej bakteryjną obronę, dzięki czemu zapobiegają podrażnieniom oraz sprzyjają regeneracji. Jako pierwsza ich innowacyjne przedsięwzięcie wykorzystała firma sklep z kosmetykami. Skonstruowała ona doustne kapsułki, które pomagają w walce z łupieżem. Aktualnie probiotyki odszukać wolno też w kremach i balsamach.

Dermatolodzy wyszukują również w naturze substancji, które mogłyby zastopować proces starzenia się. Ostatnimi czasy uważniej zajęli się pro – retinolem, zwanym także, jako prowitamina A. Po wniknięciu w głąb skóry zmienia się ona w retinol oraz działa jak on. Spłyca zmarszczki, zmniejsza przebarwienia oraz zwalcza trądzik. Pro – retinol jest bezpieczniejszy dla cery i nie podrażnia jej, w następstwie tego ma szansę przyzwoiciej na nią zadziałać.

Gdy zauważymy, więc na twarzy pierwsze fałdy, inaczej utratę jędrności, należałoby sięgnąć po krem z tym składnikiem. Kolejnym przebojem, jaki występuje w naturze są roślinne komórki macierzyste, które dopisują regeneracji skóry i jej wolnemu starzeniu się – uprzejmie zapraszamy na balsam do ciała. Bowiem coraz więcej osób ma wrażliwą skórę, naukowcy poszukują składników, które łagodzą podrażnienia i odmładzają ją. W tym celu sięgają po substancje wypróbowane w medycynie. Jednym z nich jest preparat, który dotąd wykorzystywany był na podrażnienia, dziś używa się go w kremach, które gruntownie odżywiają skórę.

Dodaj komentarz