Najistotniejsze kierunki krajoznawcze Europy – Wenecja

O tym, iż Wenecję warto odwiedzić, nie należy nikogo przekonywać. To kładzione na ponad stu ostrowach miasto stanowi pewien ewenement architektoniczno-urbanistyczny i zostało z tego powodu wpisano na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Jednak najczęściej kiedy tak właściwie przyjeżdża się do Wenecji, koncentruje się na odwiedzaniu tych obiektów, jakie są umiejscowione przy przemożnych trasach turystycznych.

Większa część zwiedzających ma w związku z tym szansę obejrzeć tu słynny Pałac Dożów, Katedrę św. Marka, wejść na szczyt Campanilli oraz wąskimi weneckimi uliczkami udać się na Most Rialto położony nad Canale Grande. Jednak będąc w Wenecji należałoby także odwiedzić inne zakątki. W głównej mierze dobrze pobudzić się do dzielnicy żydowskiej, gdzie nie ma tłoku, za to dowiedzieć się wolno o tym, jak okazały wkład w rozwój Wenecji mieli przedstawiciele narodu żydowskiego.

Poza tym należałoby również przepłynąć specjalnym tramwajem wodnym na wyspy Burano, Murano oraz Torcello. Ta miniona to pierwsza zamieszkana wyspa wenecka. Teraz znajdują się tu ruiny początkowych zabudowań oraz słynny kamienny tron, o którym krąży dużo legend. Z kolei Murano i Burano to wyspy słynące z wyrobu stereotypowych koronek i szkła, z jakiego tworzy się przepiękną biżuterię czy również naczynia. To właśnie tu należałoby zaopatrzyć się w innowacyjne weneckie pamiątki oraz odpocząć od zatłoczonych uliczek zabytkowego centrum miasta.

Włochy od lat przyciągają szczególną uwagę podróżników, co potwierdza polski przewodnik po dubaju. Już w XIX wieku podróżowanie tu było modne. Prawdziwy rozkwit ruchu turystycznego przypada jednakże na ostatnie lata, kiedy podróże stały się najzwyczajniej w świecie dużo łatwiejsze oraz coraz więcej osób ma prawo sobie na nie pozwolić. Jednym z najchętniej wybieranych miejsc spędzania urlopów są Włochy. Kraj ten ma albowiem do zaproponowania wszystkim przybywającym setki atrakcji. Każdy znajdzie w nim coś dla siebie. Z pewnością zachwyceni tym państwem będą fanatycy historii starożytnej. Znajdą tutaj bo wiele śladów dawnych kultur oraz zabytki pochodzące z czasów Cesarstwa Rzymskiego. Równie zachwyceni będą miłośnicy sztuki, jacy niemal w każdym zabytkowym włoskim mieście odnajdą przykłady architektury, malarstwa bądź też rzeźby renesansowej.

Dodaj komentarz