Na co zwrócić uwagę selekcjonując wózek i fotelik?

Posted on Posted inUsługi

Każdy rodzic pragnie dla własnego dziecka jak najlepiej. Stara się w związku z tym, żeby wyposażenia, jakich ono używa, były stuprocentowo bezpieczne i pożyteczne dla maluszka. Skutkiem tego również tak zawiłym wyborem jest kupno dobrego wózeczka. Sytuacja jest skomplikowana tym bardziej, że jest ich na rynku naprawdę ogromna ilość. Które wózki dziecięce są optymalne? Czym się kierować pozyskując je? Po pierwsze tym, ile dzieci będzie przewoził – przetestuj recaro privia. Na ogół jest to jedno, lecz nie należy zapominać również do rodzicielach wieloraczków. Nie muszą oni kupować oddzielnego wózka dla każdej pociechy, jednak jedne, tak zwany bliźniaczy.

Prócz tego przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę na stelaż wózka. Jesteśmy w stanie wyróżnić dwa jego rodzaje: w kształcie litery X (krzyżowy) i w układzie litery Y (teleskopowy). Różnią się one tym, że pierwszy z nich po złożeniu zajmuje sporo miejsca, tudzież przyzwoicie nadaje się do bujania malucha. Drugi zaś zajmuje o dużo mniej miejsca po złożeniu, jednak kiepsko sprawdza się przy bujaniu dziecka, bo posiada amortyzatory sprężynowe. Na pewno wielu rodzicieli zachodzi w głowę, czy poprawniejszy jest model trzy- czy czterokołowy. Wózki czterokołowe są o wiele bardziej stabilne, lecz za to mniej zwrotne aniżeli trójkołowe, a przy tym trochę cięższe. Dla osób, które muszą np. wnosić wózek po schodach jest to szczególnie istotne, by wózek był lekki.

Oprócz wózka ważnym zakupem dla maluszka jest fotelik samochodowy. Tu także możemy wybierać pośród gigantycznej gamy produktów. Jest to absolutnie niebezużyteczne wyposażenie wozu, ich używanie reguluje ustawa o ruchu drogowym. Foteliki dziecięce następują w różnych rozmiarach oraz kształtach. Dopasowujemy je do wielkości dziecka. Kupują upewnijmy się, że fotelik zgodny jest z standardem ISO. Rodziciele, którzy są zapalonymi rowerzystami, powinni również pomyśleć o odpowiednim foteliku rowerowym dla swojej pociechy, to naturalnie dzięki któremu będzie ona zdołała brać udział w wycieczkach.

Dodaj komentarz