Kuce oraz warkocze – fryzura, która odmładza

Posted on Posted inUroda

Loki umieją posiadać dużo postaci. Na gładkich, nabłyszczonych włosach, z luksusowym przedziałkiem pośrodku będą wyglądały jak u hollywoodzkiej gwiazdy. Legendarne wielbicielki tego stylu, kultowe z ekranów kin, to np. Rita Hayworth bądź też Marlena Dietrich, inaczej ikony sexappealu. Jest to fryzura wymarzona na gigantyczne wyjścia oraz gale. Aktualnie robi furorę w trochę zmodernizowanej postaci, mniej geometrycznej. Nieruchoma, usztywniona fryzura, gdzie nie ma szans poruszyć się nawet minimalny włosek, nie jest już trendy.

Nadszedł czas na niedbałość oraz choć pozorny luz. Fale mają być jakby skonstruowane od niechcenia. W zakresie środków do stylizacji warto pamiętać, że skręty będą miały wyraźną fakturę splotów w postaci osobnych pasm, jeśli w trakcie ich tworzenia zastosuje się odżywki rozplątujące włosy. Kształt ten naświetli również optycznie wyrazisty kolor, wypada pamiętać w takim razie o tym, aby dbać o słuszny odcień.. Znakomicie nadają się do tego kremy do stylizacji.

Pierwszorzędny look nada niezbędnik jakiejkolwiek miłośniczki interesująca, a mianowicie suszarka z dyfuzorem. Jej zaletą jest osiągnięcie efektu wygniecionych fal na większej przestrzeni znacznie prędzej, niż gdyby czyniłoby się to samo palcami. Silnie skręcone loki to jedynie z pozoru fryzura dla wybranych, inaczej posiadaczek gęstych oraz długich włosów – sprawdź odmładzające fryzury dla 40 latki. Nie uzyskujemy jej również za pomocą niszczącej strukturę włosa metody naszych babek, jak trwała. Aktualnie jest to wynik niesłychanie bezproblemowy do osiągnięcia, a równolegle potrafiący diametralnie zmienić skonstruowany przez nas image, czyniąc twarz interesującą oraz przy tym do głębi odmienioną.

Mocno skręcone, amorkowate loki umieją stworzyć wrażenie nieokiełznanej dzikości (w niektórych odsłonach Kate Moss) czy też niewinnej dziewczęcości (Charlize Theron). W tym drugim przypadku jest to tzw. wizerunek cherubina. Żeby go uzyskać potrzebujemy względnie niewielkiego kładu, a to znaczy pianki do skręcania loków, suszarki oraz grzebienia z długimi zębami. Po narzuceniu pianki na umyte włosy, trzeba wczesać ją grzebieniem, a następnie podsuszyć włosy suszarką. W kolejnym kroku wypada podzielić włosy na cienkie pasma i nawinąć je na grube wałki. Pozostawić do całkowitego wyschnięcia i gotowe, wystarczy jedynie rozplątać loki oraz na zakończenie lekko natapirować je rzadkim grzebieniem.

Dodaj komentarz