Kiedy tak właściwie należałoby skorzystać z pomocy prawnika?

Posted on Posted inUsługi

W rozwiązywaniu swoich kłopotów na ogół działamy osobiście lub ewentualnie wspólnie z rodziną czy przyjaciółmi. Jednakowoż zdarzają się i takie sytuacje, gdy stworzona przez nas wiedza, doświadczenie, wolny czas jakim rozporządzamy czy najzwyczajniej w świecie możliwości – okazują się być nie wystarczające, albowiem pomimo usilnych starań, próśb oraz gróźb, rezultat naszych działań jest nieustannie taki sam, inaczej żaden. Wiele z tych sytuacji zdołałoby odkryć prędkie i radosne zakończenie, gdybyśmy w porę zwrócili się do adwokata. Jakie to sytuacje? Za przykład mogą posłużyć takie, kiedy fałszywy kontrahent cały czas bagatelizuje nasze upomnienia o zwrot opłaty, sąsiad wciąż bezczelnie parkuje na naszym trawniku, uparcie twierdząc, iż to jego własność, a stworzony przez nas pracodawca nadal regularnie dokłada sobie do pensji z naszej idealnej wypłaty. Takimi kłopotami z pewnością zajmie się adwokat, jaki może tam, gdzie my nie możemy i posiada wiedzę jakiej nam zabrakło. Już na pierwszym zgromadzeniu jest w stanie ocenić nasze szanse co do pomyślnego zakończenia sprawy. Wie w które drzwi zapukać, do kogo zrealizować telefon i jakie pismo wystosować. Z jego pomocą niestraszny nam żaden wróg.

Nikt z nas nie kocha żyć wedle narzuconych odgórnie, twardych reguł. Nie wszystkie z tych dewiz zdają się nam być sprawiedliwe i słuszne. Z kolei ich liczba, rozpiętość powoduje, że znają je tylko nieliczni, jak radca prawny, sędzia, profesor prawa czy kancelaria adwokacka zabrze, zaś my – szare myszki – w wielu przypadkach nawet nie jesteśmy świadomi, kiedy je łamiemy. Jednakowoż niekiedy buntujemy się przeciw nim świadomie, a są i tacy, którzy żyją jak im się podoba, za nic mając opasłe tomiska kodeksów oraz stosy prawnych przepisów. Wszystko ładnie i cudownie, póki nasze „przestępstwo” nie zostanie wykryte.

A w owym czasie biada nam, o ile nie pójdziemy po rozum do głowy i w porę nie odwiedzimy adwokata. Jeśli jest to prawdziwy ekspert, jaki zdarł niejedną togę na rozprawach sądowych, to możemy spać spokojnie, lecz pod warunkiem, że jesteśmy „niewinni” lub nasza wina jest wątpliwa. Jeżeli nasze przestępstwo nosi znamiona zbrodni, której uskuteczniliśmy świadomie, z zimną krwią, to mecenas może grzecznie odmówić udzielenia pomocy. Niemniej jednak nie musi, z tym że taka usługa może być nieco droższa.

Dodaj komentarz