Jakim sposobem oszczędzać? Instytucje finansowe pomogą

Coraz częstszym produktem proponowanym w bankach jest konto ze zwrotem kilku procent za dokonane zakupy, lub też opcje Cash back w kartach kredytowych. Wszystko po to, by klient zaoszczędził na zakupach. Otworzyłem, w takim razie takie konto, aby spowodować tą propozycję. Niemniej jednak abym mógł otrzymywać takiego rodzaju zwrotu za płatności w sklepach muszę korzystać z kart płatniczych do konta, w przeciwnym razie nie otrzymam zwrotu. Jest to wygodna opcja, albowiem nie należy zbierać paragonów. Niestety często jest tak, że suma zwrotu nie może naruszać pewnej kwoty na ogół ok 60 zł co miesiąc. Inne banki dają premię roczną, nieliczne instytucje finansowe nie maja limitu na zwrot i w owym czasie jest ot naprawdę dochodowe. Jednakowoż figura lubiąca oszczędzać na zakupach na pewno ucieszy nawet z niedużej kwoty, jaką uda się w ten sposób zaoszczędzić.

Jeżeli zadeklaruję wpływ wynagrodzenia na takie konto w banku to nie powinienem ponosić żadnej opłaty z tytułu prowadzenia rachunku – znacznie więcej na stronie internetowej https://kobieta.interia.pl/porady/news-konto-czy-lokata-sprawdz-co-bedzie-lepsze-dla-twoich-oszczed,nId,1582151 – Konto czy lokata, sprawdź co będzie lepsze dla twoich oszczędności. Sytuacja gospodarcza w naszym kraju niestety nie jest perfekcyjna oraz nie zapowiada się, by w niedługiej przyszłości zmieniło się na poprawniejsze, dla tego także obywatele stworzonego przez nas kraju są coraz bardziej podatni na przeróżnego rodzaju rabaty, czy zwroty za zakupy. Trochę większe zwroty są dostępne w kartach kredytowych, niemniej jednak płacąc kartą zaciągam dług, który jest oprocentowany. Mam, co prawda okres bez odsetkowy nawet do dwóch miesięcy, w którego czasie mogę spłacić zadłużenie karty nie ponosząc z tego tytułu żadnych odsetek, a zwrot zostanie mi naliczony. Wybierając tę opcję nie mam ograniczeń, co do sumy zwrotu na miesiąc. Również sklepy pozwalają zaoszczędzić na zakupach oraz wręczają swoim klientom bony rabatowe czy też organizują rozmaitego rodzaju akcje np. zbieranie nalepek, jakich odpowiednia ilość uprawnia do nabycia jakiegoś artykułu za pół ceny lub ewentualnie gratis.

Jak najbardziej po jednym zakupie nie uzyskam od razu dobrej ilości punktów, żeby móc skorzystać z promocji, lecz po dwóch lub trzech odwiedzinach w marketach mogę już korzystać z promocji. Następnym sposobem zaoszczędzenia są bony podarunkowe, jakie wolno kupić przy kasie w niektórych marketach za trochę mniejsza kwotę niż rzeczywista wartość, a w następnej kolejności taki bon można komuś sprezentować. Sposobów na oszczędzanie jest wiele oraz wiele nowych sposobów pojawia się od wytwórców oraz marketów, jednakże pamiętajmy, że wszystkie upusty i tak już wcześniej pozostały wkalkulowane przez wielkie sieci marketów.

Dodaj komentarz