Jakim sposobem naprawić auto?

Posted on Posted inMoto

Zdarzają się przypadki, że pojazd stworzony przez nas nie pragnie odpalić niekiedy z przyczyny słabego akumulatora, a czasami najzwyczajniej w świecie z przyczyny, która pozostanie ustalona dopiero w warsztacie mechanicznym. Jeżeli powodem jest wyłącznie rozładowany akumulator, to nie ma aż takiego kłopotu, jeśli mamy gdzieś w pobliżu usłużnego sąsiada z autem i przewody do podpięcia się do innego akumulatora – sprawdź też https://mccar.pl/1683-olej-filtry-ford.

Niemniej jednak w innych przypadkach mamy do wyboru – albo pojechać dalej taksówką, a do odholowania pojazdu do warsztatu złożyć zamówienie na holownik, bądź tez popróbować powodzenia, że może uda się uruchomić auto na pych bądź tez na hol. Dawniej ta druga opcja miała zdecydowanie więcej sympatyków niż przeciwników, jednak w miarę jeżdżenia coraz to bardziej kosztownymi i nafaszerowanych elektronika pojazdami coraz więcej kierowców – niestety wielokrotnie na własnej cerze – przekonuje się, że nie warto ryzykować uszkodzenia istotnych elementów pojazdu.

W sytuacji, kiedy w stworzonym przez nas pojeździe na pasku rozrządu pojawiają się luzy, przy uruchomieniu pojazdu na pych ma okazję zdarzyć się sytuacja, że nastąpi przeskoczenie paska na koło rozrządu. Taka z kolei sprawa sprawi reakcję łańcuchowa, a w następstwie tego zostaną rozregulowane zawory w naszym silniku.

Zaowocuje to w przyszłości takimi ujemnymi zjawiskami jak chociażby dużo większe spalanie o, a przy tym duże zmniejszenie mocy silnika w naszym aucie. Inny pesymistyczny wariant zakłada, że ma prawo dojść w trakcie uruchamiania auta na pych do zderzenia się tłoków z zaworami, co ma prawo spowodować niesamowite zmarnienia w całym układzie napędowym pojazdu.

Jeżeli w stworzonym przez nas pojeździe posiadamy zainstalowany katalizator, podczas próby uruchomienia auta na pych ma prawo dojść do zapłonu paliwa w samym katalizatorze, co w rezultacie prawie z pewnością spowoduje stopienie się struktury tego istotnego dla naszego pojazdu urządzenia. Żeby nasz pojazd był sprawny przez długie lata, nie odmówił nam posługi gdzieś w trasie, w najmniej spodziewanym momencie i niesprzyjających okolicznościach, należy zadbać na bieżąco o stan techniczny pojazdu, wsłuchiwać się nieraz w prace silnika, sprawdzać na bieżąco wszystkie dostępne kontroli itp.

Dodaj komentarz