Jakie są warunki użyczenia samochodu?

Podejmując decyzje o wypożyczeniu wozu, należy dogłębnie sprawić warunki takich usług w różnych wypożyczalniach w danej miejscowości. Z reguły wypożyczalnie konkurują ze sobą w zdobyciu jak najogromniejszej liczby konsumentów, a w owej konkurencji wykorzystują okresowe promocje i zniżki dla ciągle korzystających z naszej oferty klientów. W warunkach wypożyczenia samochodów znajdują się wielokrotnie zapisy o przeróżnych kosztach wypożyczenia w zależności od typu dni tygodnia.

Niektóre firmy stosują niższe ceny wynajmu pojazdów w dni robocze tygodnia, inne zaś oferują niższe ceny wypożyczenia w weekend. Pierwszy rodzaj rozliczenia jest przydatny dla biznesmenów, którzy wypożyczają samochód do celów służbowych swoich pracobiorców korzystających z niego w ciągu tygodnia. Drugi rodzaj rozliczenia jest wartościowy dla osób odjeżdżających na weekend do innego miasta w celach krajoznawczych.

W warunkach umowy ma okazję się też znaleźć zapis o zatankowaniu zbiornika z paliwem. Przeważnie większość wypożyczalni użytkuje zasadę, iż odbierając samochód zatankowany, należy go również zatankować przed zwrotem do wypożyczalni – sprawdź wypożyczalnia samochodów sportowych Kraków. Niemniej zdarzają się sytuacje, iż niektóre wypożyczalnie w ramach okresowych promocji stosują inną zasadę mającą przyciągnąć ewentualnych kontrahentów. Zgodnie z tą zasadą, klient odbiera samochód zatankowany, jakkolwiek może oddać zbiornik prawie pusty. W warunkach umowy bez żadnego ale wypada również sprawić sposób rozliczenia przejechanych kilometrów.

Zaznaczyć trzeba, iż co poniektóre wypożyczalnie stosują ograniczenie przejechania ilości kilometrów, jakich nie wolno przekroczyć. Potrzebne jest też sprawdzenie warunków umowy pod kątem terminu oddania samochodu. W wypadku, kiedy obowiązuje zasada zwrotu o tej samej godzinie, o jakie auto zostało wypożyczone, należy jej bezwzględnie przestrzegać. Co poniektóre wypożyczalnie stosują arę za nieterminowy zwrot, a nawet doliczają opłatę za dodatkowy dzień wypożyczenia, mimo, że spóźnienie wynosiło tylko jedną godzinę.

Dodaj komentarz