Jakie są rodzaje zabezpieczeń kredytów bankowych?

Banki sprawdzają naszą idealną zdolność kredytową na podstawie dokumentów jakie im przedstawiany. To w jakiej wysokości będziemy w stanie wziąć kredyt zależy przede wszystkim od wielkości naszych dochodów. Jednak nie wystarczy posiadać trafny dochód, żeby bank zgodził się nam udostępnić kredytu. Obojętnie od tego jakiej wielkości pożyczki potrzebujemy bank zażąda jej ubezpieczenia.

Najczęstsza jego formą jest ubezpieczenie kredytu. Należy jednakże pamiętać, że ubezpieczenie zabezpiecza interesy banków jednak nie konsumenta. Należy gruntownie zapoznać się z umowa ubezpieczenia tak jak oraz z umowa kredytu. Bo to naturalnie dzięki temu zyskamy pewność, że także oraz nas ta umowa chroni. Jeśli chodzi o ubezpieczenia, przyzwoicie jest sprawić co tak ściśle mówiąc nam oferują. Jeżeli od niedawna pracujemy na podstawie umowy o pracę, stworzony przez nas pracodawca ma prawo nam ją wypowiedzieć z zachowaniem jednomiesięcznego czasu wypowiedzenia (nie dotyczy to umów, które przewidują dłuższy okres).

Zabezpieczenie kredytu związane z utratą pracy obejmuje nas tylko wtenczas jeżeli po podpisaniu umowy przepracujemy sześć miesięcy. Należałoby w takim razie zastanowić się nad kredytem jeżeli nie mamy zaufania do pracodawcy oraz jesteśmy w stanie podejrzewać, że może wypowiedzieć nam umowę o pracę. Banki i inne instytucje udzielające kredytów są zobowiązane do zabezpieczenia ich na wyznaczonych warunkach, o czym mówi kalkulator zdolności kredytowej. Jedną z najlepszych form zabezpieczeń dla kredytodawcy jest zabezpieczeni kredytu hipoteką. Jednakże ten rodzaj zabezpieczenia może być wyeksploatowany wyłącznie w tych przypadkach, gdy przyszły kredytobiorca ma nieruchomości z księga trwałą.

Jeżeli przydatny nam jest kredyt na zakup mieszkania powinniśmy odnaleźć takie, które ma konstytuowana księgę wieczystą, bo w tan sposób najłatwiej pozyskamy pożyczkę bankową. Kiedy potrzebujemy kredytu na inne zamiary ( jak na przykład cele powiązane z prowadzona działalnością gospodarczą) a posiadamy nieruchomości z księgą wieczystą możemy zaproponować bankowi czy też innemu pożyczkobiorcy zabezpieczenie kredytu w postaci ustanowienia hipoteki. Nad takim zabezpieczeniem należy się jednak zastanowić, bo nieruchomość obciążona hipoteka jest trudniejsza do zbycia aniżeli nieruchomość nie posiadająca zadłużenia.

Dodaj komentarz