Jakie kroki podjąć, kiedy ktoś bliski umiera?

Posted on Posted inUsługi

Co zrobić, kiedy bliska osoba umiera poza domem? Wypada podjąć szczególne działania, w których wspomoże każdy zakład pogrzebowy. Trzeba wystąpić o dobre zezwolenie. Poświadczenie ma okazję być opublikowane przedstawicielowi zakładu pogrzebowego. Każdy cmentarz luboń zajmujący się importowaniem zwłok do kraju ma na obszarze innych krajów własnego przedstawiciela, jaki równocześnie może zostać pełnomocnikiem rodziny w celu załatwienia wszystkich formalności. Taka figura perfekcyjnie zna tamtejsze przepisy i procedury. W Niemczech nie jest potrzebne przedstawienie aktu zgonu – wystarczy przedstawienie potwierdzenia o zakupie miejsca na cmentarzu pod pochówek zmarłego.

Transport zwłok na cmentarz ma obowiązek spełnić wymagania traktujące trumny – musi być dwoista, metalowa i drewniana, a do tego asekurowana warstwą izolacyjną grubości 5 cm. Żeby wywieźć zwłoki z Anglii, konieczny jest akt zgonu, poświadczenie medyczne, iż zmarły nie chorował zakaźnie, oraz zaświadczenie od zakładu pogrzebowego, iż przewóz zwłok odbędzie się w metalowej, zalutowanej trumnie i drewnianej skrzyni. W przypadku transportowania prochów w urnach, procedury są uproszczone, jednakowoż urna również musi być metalowa. Uzyskanie zgody na sprowadzenie zwłok do kraju otrzymuje się nieomalże od ręki, najdalej w ciągu 72 godzin od zgłoszenia prośby o wywiezienie ciała ludzkiego z danego kraju.

Należy pamiętać, że po otrzymaniu odpowiedniej zgody, ciało zmarłego należy z tego kraju wywieźć najdalej w ciągu trzech dni. By pogodzić wszystkie formalności i terminy na obszarze obcego kraju, najpoprawniej transport zwłok na cmentarz powierzyć jednej z naszych korporacji pogrzebowych, których przedstawiciele mają doświadczenie w załatwianiu tego rodzaju spraw. Każdy zakład pogrzebowy zna nienagannie procedury obowiązujące w danym państwie, może być też stworzonym przez nas pełnomocnikiem. Gdy mamy już wszelkie potrzebne do wywozu zwłok dokumenty, należy podjąć jak najszybszą decyzję o sposobie transportu – powinniśmy się pomieścić w trzech dniach. Przewóz zwłok może być tańszy, kiedy zakład sprowadza kilka bądź kilkanaście ciał jednym przewozem, lecz z wielu powodów może być lepszy lub ewentualnie wprost konieczny transport lotniczy, który to kłopotliwe jest droższy. Niemniej jednak i tu trzeba się zdać na doświadczenie zakładu pogrzebowego.

Dodaj komentarz