Jak wybrać doktora prowadzącego ciążę?

Posted on Posted inZdrowie

Na początku ciąży należy udać się do doktora, od pierwszych dni znacząca jest stała kontrola oraz opieka ginekologa, ponieważ dobra kondycja matki wpływa na zdrowie stworzonego przez nas jeszcze nienarodzonego malucha. Doktor ginekolog będzie się nami opiekował od pierwszego do dziewiątego miesiąca ciąży, jeżeli wszystko będzie następowało prawidłowo. Natomiast jeśli pojawiłyby się jakieś zawiłości, niejednokrotnie pozostajemy pod opieką ginekologa, położnika w szpitalu bądź też klinice, do jakiej trafmy.

Wybór lekarza ginekologa ma obowiązek być rozważny oraz przemyślany, nadzwyczaj ważne jest zapisanie się do lekarza znajdującego się w pobliżu naszego punkty zamieszkania. Ważne jest to przede wszystkim dlatego, że w późniejszym okresie, kiedy już trudniej nam się poruszać, musimy znacznie bardziej na siebie uważać, wizyty u lekarza są częstsze, wobec tego dalsze dojeżdżanie staje się uciążliwe – https://www.blumedica.pl/usg-ciazy-3d-4d-poznan/. Już podczas pierwszej wizyty lekarz powinien zapisać kobiecie fundamentalne i niezbędne do prawidłowego rozwoju płodu witaminy.

Pierwszym z zapisanych specyfików już przed ciążą powinien być kwas foliowy, jaki chroni dziecko przed powstawaniem znacznych wad. Od pierwszego go dwudziestego tygodnia do ginekologa chodzi się co miesiąc, potem co trzy tygodnie, a na 6 tyg. przed porodem co tydzień. Wypada pilnować kontrolnych badań zlecanych przez lekarza prowadzącego oraz wykonywać je regularnie. Co miesiąc wykonuje się morfologię krwi, i raz w miesiącu zrobić kontrolną analizę moczu. W okresie 24-26 tygodnia ciąży doktor ma obowiązek skierować kobietę w ciąży na badanie sprawdzające poziom glukozy we krwi. Badanie to polega na pobraniu krwi po wypiciu szklanki wody z rozpuszczona glikozą. Wspomaga ono w stwierdzeniu czy nie grozi kobiecie cukrzyca ciążowa, która potrzebuje od kobiety przyjmowania wielu leków i zmiany diety. Dodatkowo około trzech, czterech razy w ciąży wykonywane jest test USG, około 12 tygodnia, po 22 tyg ., 30 tyg. oraz albo przed samym rozwiązaniem.

Dodaj komentarz