Jak buduje się witryny dla niewidomych i niepełnosprawnych?

Posted on Posted inReklama

W dzisiejszych czasach nikt nie może się obyć bez internetu. Co niemniej jednak z ludźmi niewidomymi? Czy oni także mają możliwość na typowe korzystanie ze witryn? Na szczęście coraz to częściej istnieje taka szansę i są kreowane witryny internetowe przystosowane właśnie do wymogów takich ludzi, niewidzących lub ewentualnie z dysfunkcją wzroku.

W ostateczności w Polsce żyje ich ponad dwa miliony, nie powinniśmy dłużej lekceważyć tego faktu. Oni także chcą prawidłowo żyć. I mają do tego prawo. Dlatego na stronach coraz częściej jesteśmy w stanie powiększać dowolnie czcionkę. To banalny, ale niesłychanie pomocny szczegół, który może pomóc wielu ludziom. Innym projektem jest dobra kolorystyka. Przede wszystkim powinny być to litery, jakie nie zlewają się z tłem, ponieważ to znamiennie utrudnia patrzenie.

Coraz to częściej również jest dostępna szansę odsłuchania artykułów. To nadzwyczaj solidne rozwiązanie, dzięki któremu osoby niewidome nie są wykluczone ze świata oraz mogą prawidłowo korzystać z Internetu – potwierdza to Strony internetowe Wrocław. Nie ignorujmy takich osób, pomagajmy im. Jakim sposobem to jest być niewidomym? Albo posiadać niezmiernie znaczącą wadę wzroku? Na pewno nie jest to proste.

Życie nadstawia dużą grupę problemów. W dobie społeczeństwa informatycznego przychodzi nam zastanowić się, czy takie osoby mają możliwość korzystania z dobrodziejstw internetu? Czy strony internetowe z pewnością są dobrane do potrzeb takich ludzi? Trzeba przyznać, iż coraz to częściej możemy odkryć na portalach rzeczy, które upraszczają ludziom z dysfunkcjami oczu typowe korzystanie.

Na przykład wprowadza się możliwość zmiany czcionki. Wydaje się mało znaczącą błahostką, jednakowoż dzięki temu wiele osób może w ostateczności bez ograniczeń czytać, to co jest zamieszczone na witrynie internetowej. Drugim ułatwieniem jest takie dobieranie koloru czcionki, aby nie zlewała się ona z tłem, ani innymi rzeczami. W ten sposób także znacząco ułatwia się czytanie. Na dodatek szereg artykułów jest czytanych przez lektora. Wolno w następstwie tego sobie wygodnie odsłuchać, jeśli ktoś nie może korzystać ze swoich oczy. Oby powstawało coraz więcej tego rodzaju wynalazków.

Dodaj komentarz