Idealny koktajl alkoholowy na urlopową ochłodę – Pina Colada

Posted on Posted inRozrywka

Idealny koktajl alkoholowy na wakacyjną ochłodę to bezsprzecznie Pina Colada. Serwis tematyczny, jaki opisuje drinki z wszystkich krajów, Tragos Del Mundo jest miejscem, w jakim więc musiał się pojawić ten przepis. Pod linkiem https://www.tragosdelmundo.cl/pina-colada/ można znaleźć dokładny opis zrobienia Pina Colady a także zaznajomić się z legendą trunku bardzo dobrze wszystkim znanego. piña colada – to nazwa, jakiej nikomu nie ma potrzeby prezentować. To napój szczególnie znany na Karaibach. Sławę zyskał w 1979 roku, za sprawą piosenki The Pina Colada Song, w aranżacji Ruperta Holmesa. {Sposób przygotowania trunku jest łatwy. Można go odnaleźć na oficjalnej liście koktajli IBA. Są osoby, które do głównego przepisu wlewają trochę więcej rumu kokosowego, co zależy od ich odczuć smakowych.

Nierzadko dodawany jest także sok ananasowy, zamiast cząstek owocowych. Składniki potrzebne do przygotowania Pina Colady to: czterdzieści pięć mililitrów malibu, 45 ml mleka kokosowego, dziewięćdziesiąt mililitrów soku ananasowego, a także 3 kostki lodu. Przygotowanie Pina Colady nie zajmuje nikomu dużo czasu. Trzeba bowiem włożyć lód do miksera oraz wlać poszczególne elementy składowe kolejno: rum, mleko kokosowe oraz sok z ananasa. Wszystko trzeba zamieszać aż lód nie będzie dokładnie zmiażdżony. Powoli nalewa się cały płyn bez piany do szklanki. I wówczas jest gotowy do spożycia.

Pina Colada to smaczny, słodszy karaibski drink alkoholowy. Przyrządzany z jasnego rumu, należy podać z lodem, plastrem cytryny, jak i plastrem ananasa. Bardziej ekskluzywna wersja sugeruje, że Pina Coladę podaje się w nakrojonym ananasie. Żeby pozyskać delikatną wersję trunku, wymagane składniki warto zamieścić w blenderze. Dokładny przepis, znajdujący się na stronie Tragos Del Mundo pozwala szybko naszykować idealny drink na wakacyjną ochłodę.

Dodaj komentarz