Dzieci a jarzyny i regularna dieta

Posted on Posted inZdrowie

Od zawsze wiadomo, że dzieci niesłychanie niechętnie jedzą warzywa. Na słowo szpinak bądź też pietruszka krzywią się najczęściej z niesmakiem. Entuzjastyczniej sięgają po mniej zdrowe słodkości. Wypada dołożyć wszelkich starań, aby przekonać dzieciaki do jedzenia warzyw. Warto, jak najwcześniej wpajać odpowiednie nawyki, gdyż zdrowa dieta ma kolosalne znaczenie dla człowieka, głównie tak młodego. Dziecko w czasie rozwoju niesłychanie potrzebuje wszystkich witamin, jakich skarbnicą są warzywa, a jakich nie uzyska z jedzenia słodyczy. Na początek, prawidłowo by było, gdyby rodziciele sami zaczęli jeść dużo warzyw i pić soki warzywne lub ewentualnie owocowe zamiast kawy lub ewentualnie innych używek. Dziecko bierze przykład od najbliższych oraz przejmuje miarodajne przyzwyczajenia.

Naturalnie, powinno się również zagwarantować dziecku warzywa do jakiejkolwiek potrawy spożywanej w ciągu dnia. Mogą to być akcesoria do kanapek lub surówka do obiadu, co poleca odchudzanie. Jest także wiele przepisów, które pozwalają ukryć warzywa w potrawie, tak, że dziecko nawet nie będzie miało świadomości, co zjadło. Dzieci coraz częściej korzystają z produktów oferowanych przez sklepiki szkolne. Rodzice, nie mając odrobiny czasu, dają dzieciom określoną sumę pieniędzy, zamiast przygotować drugie śniadanie w domu. Taka przykładowa mama nieraz napomina dziecko, aby kupiło sobie coś zdrowego do jedzenia.

Wiadomo niemniej jednak, iż jak to u młodych ludzi, dziecko wybierze to, co najbardziej go skusi, nie bacząc na zagadnienia zdrowego żywienia. Wypływa stąd wniosek, iż nie wolno tak znaczącej sprawy powierzać dziecku, a z drugiej kwestii rodzice nie zawsze są w stanie tego dopilnować. Trzeba przyjrzeć się wnikliwie temu, co oferują szkolne sklepiki. Dzieci entuzjastycznie sięgają po towary takie jak chipsy czy napoje gazowane rodzaju cola. Wiadomo, jak niezwykle niezdrowe są to produkty i że w żaden sposób nie powinny uzupełniać diety dziecka. Oczekiwania w tej kwestii powinno się stawiać właścicielom sklepików szkolnych, by oferowali jedynie zdrową żywność. Wypada nakłonić ich do wyprzedawania większej ilości soków owocowych zamiast napojów gazowanych i owoców oraz jarzyn zamiast chipsów oraz dropsów.

Dodaj komentarz