Drogowa pomoc oraz laweta z OC

Posted on Posted inMoto

Zabezpieczenie OC jest to skrót od ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej. Jest ono obowiązkowe i jest obejmowane na 12 miesięcy. Wszystkim łączy się z ubezpieczeniem samochodowym, jakkolwiek nie jest to prawdą, że podlegają pod nie wyłącznie pojazdy. O ubezpieczeniach OC muszą wiedzieć wszyscy oraz posiadać świadomość, że dotyczy ono również adwokatów, radców prawnych, orzeczników majątkowych, a nawet rolników. Jeżeli chodzi o OC pojazdów mechanicznych, to jest ono obejmowane na maksymalnie rok.

Może też dotyczyć krótszego odcinka czasu, wówczas jednak musimy o tym poinformować ubezpieczającą nas jednostkę gospodarczą. Jest ona wybierana dowolnie przez każdego użytkownika auta. Należy również pamiętać o jednej wybitnie znaczącej rzeczy. Jeżeli po pełnym okresie ubezpieczenia nie rozwiążemy umowy z firmą ubezpieczeniową, to wtedy będziemy jej klientem przez następny rok. Musimy to nawet zrobić w przypadku sprzedaży naszego pojazdu. Gdyż dość nieraz się zdarza, że nie robimy tego. Później może to grozić istotnymi następstwami np. ryzyka przymusu uiszczenia opłaty za pojazd, którego właścicielami już nie jesteśmy. Coraz więcej osób staje się posiadaczami pojazdów mechanicznych. Naturalną tego konsekwencją jest zawieranie coraz większej ilości umów ubezpieczeniowych. Są dwa typy ubezpieczeń wozu. Obowiązkowe OC oraz dobrowolne AC.

O ubezpieczeniach OC musimy wiedzieć tyle, że jest ono zawierane z reguły na rok, a dotyczy wypłacenia odszkodowania w razie poczynienia przez nas jakiejkolwiek szkody innemu pojazdowi mechanicznemu – czasem pakiet ma opcję typu pomoc drogowa w katowicach. Czyli jeżeli mieliśmy stłuczkę, a wynikła ona ewidentnie z opisującej nas winy, to nasz ubezpieczyciel pokrywa wszelkie wydatki napraw połączonych z drugim pojazdem, jaki brał udział w kolizji. Ubezpieczenie OC może być też zawarte na krótszy okres czasu, ale wtedy musimy ten okres ustalić indywidualnie z ubezpieczycielem. Co istotne, wybieramy go sami, nie jest on odgórnie narzucony. W nowoczesnych czasach jest wielu ubezpieczycieli na rynku, jesteśmy w stanie w takim razie być spokojni, że dokonamy jakiegoś wyboru, a czy słusznego, okaże się to przy wypłacaniu jakiegokolwiek ubezpieczenia.

Opinie do wpisu

Dodaj komentarz