Dlaczego bateria mojego odkurzacza jest coraz mniej wydajna?

Jeśli akumulator Twojego odkurzacza jest wykonany z niklowo-kadmowego (Ni-Cd) lub niklowo-metalowo-wodorkowego (Ni-MH) akumulatora, może wystąpić w nim „efekt pamięci”. Efekt pamięciowy występuje, gdy ładujesz akumulator, gdy pozostało jeszcze trochę energii. Twój akumulator z czasem zaczyna być mniej naładowany, ponieważ „pamięta”, jak bardzo był naładowany podczas ostatniego ładowania i nie będzie ładował się powyżej tego punktu następnym razem.

Nawet jeśli pierwotna moc baterii jest taka sama, maksymalne napięcie baterii zmniejszyło się. Aby zapobiec efektowi pamięci, należy całkowicie rozładować baterię niklową przed jej naładowaniem. Akumulatory litowo-jonowe nie doświadczają tego efektu. Jaka jest różnica między amperami, watami i woltami? Który z nich ma największe znaczenie w odkurzaczach bezprzewodowych?

Ampery, waty i wolty są ze sobą powiązane. Amperaż to natężenie prądu elektrycznego (lub ilość elektronów), wat to szybkość przepływu prądu (lub ile mocy zużywa silnik), a napięcie to prędkość, z jaką elektrony przechodzą przez określony punkt w zamkniętym obwodzie (lub ilość mocy potrzebna do podtrzymania prądu elektrycznego). Waty = wolty x ampery.

Wysoka moc oznacza, że odkurzacz będzie zużywał dużo energii, a tym samym więcej baterii. Ponieważ rodzaj silnika może również wpływać na moc odkurzacza, duża moc nie oznacza automatycznie mocnego odkurzacza. Zamiast tego, należy skupić się na ssaniu. „Silnik jest najważniejszym elementem wpływającym na wydajność odkurzacza. Silnik pobiera energię elektryczną ze źródła zasilania i przekształca ją w energię mechaniczną, czyli siłę ssania. Zatem im mocniejszy jest silnik, tym więcej powietrza jest w stanie wciągnąć urządzenie” – powiedział Josh Mutlow, menedżer ds. wzornictwa w firmie Dyson.

Postanowiliśmy pominąć w naszych recenzjach dane ilościowe, takie jak moc i napięcie, ponieważ nie są one przydatne jako samodzielne liczby. Zamiast tego skupiliśmy się na sile ssania i ocenialiśmy ją na podstawie tego, jak dobrze odkurzacze zasysają różne rodzaje cząstek.

Kiedy jest najlepszy czas na zakup odkurzacza bezprzewodowego?

Odkurzacze bezprzewodowe są zazwyczaj droższe od przewodowych. Dobra wiadomość jest taka, że większość marek przecenia swoje odkurzacze bezprzewodowe w okolicach Amazon Prime Day I. Czarny Piątek /Cyber Monday Weekend. Zazwyczaj widzimy rabaty w wysokości 50 dolarów do 200 dolarów off Dyson, Hoover, i Shark bezprzewodowych odkurzaczy. Jeśli jesteś w stanie czekać, Twoja cierpliwość opłaci się w dużych oszczędności.Zobacz https://www.pless.pl/wiadomosci/69986-jaki-odkurzacz-bezprzewodowy-wybrac-czy-warto-kupic-ergorapido-eer7allrgy

HEPA: Skrót od High-Efficiency particulate air. Filtr HEPA zatrzymuje i usuwa co najmniej 99,97% kurzu, pyłków, brudu, pleśni, bakterii i innych cząsteczek powietrza o wielkości 0,3 mikrona i można go znaleźć w oczyszczaczach powietrza i odkurzaczach. Filtracja całego urządzenia: Całe urządzenie jest uszczelnione, aby zapobiec wydostawaniu się nieprzefiltrowanych cząsteczek.

Całe powietrze przechodzi przez filtr zanim zostanie wydalone. Kosz na śmieci: W którym gromadzi się cały kurz, brud i włosy podczas odkurzania. Po zakończeniu sprzątania kosz na śmieci należy opróżnić do kosza. Rolka szczotki: Cylinder z włosiem umieszczony w głowicy czyszczącej, który obraca się i pomaga usunąć brud z dywanów i wykładzin. Włosie wałka szczotki może pozostawić zarysowania na twardym drewnie i płytkach, dlatego w miarę możliwości należy wyłączyć wałek szczotki. Wymień rolkę szczotki, gdy jej włókna się zużyją (tak jak w przypadku szczoteczki do zębów).

Narzędzie szczelinowe

Długa, płaska nasadka z kątową końcówką. Dobrze sprawdza się w ciasnych zakamarkach, w tym w listwach przypodłogowych, na schodach i między poduszkami na kanapie. Szczotka do kurzu: Mała nasadka z miękkim włosiem. Nadaje się do czyszczenia żaluzji, parapetów i delikatnych przedmiotów. Narzędzie do tapicerki: Szeroka, płaska nasadka, która umożliwia silne ssanie. Nadaje się do mebli z tapicerką materiałową, takich jak materace, krzesła i kanapy.

Akumulator litowo-jonowy: Rodzaj akumulatora, który wykorzystuje jony litu i może przechowywać duże ilości energii i zapewniać wyższe napięcie niż akumulatory niklowe. Nie wykazuje efektu pamięci, ale jest mniej stabilny niż akumulatory niklowe i ma tendencję do przegrzewania się. Bateria niklowa: Rodzaj akumulatora, który występuje w postaci niklowo-kadmowej (Ni-Ca) lub niklowo-metalowo-wodorkowej (Ni-MH). Może przechowywać duże ilości energii, jest trudniejszy do uszkodzenia niż akumulatory litowo-jonowe i cierpi na efekt pamięci.

Dla tych, którzy znają jakość Dysona, nie jest zaskoczeniem, że w naszym przewodniku znalazł się jeden z odkurzaczy tej firmy. Model V11 Animal został zaprojektowany z myślą o właścicielach zwierząt z dużych domów. Nasze testy to potwierdziły. Zbierał wszystkie włosy zwierząt z powierzchni, które testowaliśmy, nie wplątując ich w szczotkę. (Możesz zobaczyć, jak testowaliśmy w naszym przewodniku po najlepszych odkurzaczach do zbierania sierści zwierząt).

Odkurzacz Dyson doskonale poradził sobie również ze zbieraniem kociego żwirku, płatków śniadaniowych i fusów z kawy na dywanach, twardym drewnie i meblach. Pozostawił za sobą około 17% mąki, którą rozsypaliśmy na dywanie, a na twardym drewnie i meblach zostawił tylko ślady.

V11 Animal jest również łatwy w manewrowaniu.

Przy minimalnym wysiłku mogliśmy przesunąć głowicę czyszczącą prostopadle. A montowana na ścianie stacja dokująca mieści wszystkie przystawki, dzięki czemu można je przechowywać w miejscu niedostępnym dla innych.

Aby uruchomić odkurzacz, trzeba trzymać spust wciśnięty. Było to męczące podczas dłuższych zadań związanych z czyszczeniem. Kolejnym minusem jest to, że mechanizm opróżniania kosza z klapką może powodować bałagan, jeśli nie jest umieszczony bezpośrednio nad koszem na śmieci.

Bateria wystarcza na 9 minut pracy w trybie zwiększonej wydajności. Jednak w trybie ekologicznym wystarcza na imponujące 75 minut. Ładowanie urządzenia trwa cztery godziny. Można kupić zapasowe baterie, aby kontynuować czyszczenie, ale są one drogie – 150 dolarów za sztukę.

Dodaj komentarz