Dla kogo świetne są duże apartamenty?

Przeminęły epoki zamków budowanych na samotnej skale, wijących się podjazdów, zwodzonych mostów, niedostępnych twierdz. Współcześnie mamy inne twierdze, nie mniej okazałe, nie mniej prestiżowe, niemniej jednak bardziej nowoczesne – to apartamentowce. O ile twierdze były synonimem czegoś żądającego podboju i zdobycia, niejednokrotnie zdobycia okupionego śmiertelną ofiarą, o tyle apartamenty są bardziej dostępne oraz nie wymagają ofiar z ludzi, są o wiele bardziej humanitarne.

Mimo to ich dostępność nie jest bez cenny: nieprzeciętność była zawsze w cenie, a już z pewnością nieprzeciętność na rynku nieruchomości, a tak jest z mieszkaniami: wyróżnia je dbałość o jakikolwiek architektoniczny detal, wizualnie są spadkobiercami perfekcyjnych europejskich tradycji architektonicznych. Apartamenty to znacznie więcej niż dom, niż osiedle lokalowe, aniżeli blok – apartamenty mają indywidualność, własny rozpoznawalny charakter za kształt którego ponoszą odpowiedzialność perfekcyjne biura architektoniczne i w największym stopniu rozpoznawalni architekci.

Nazwisko projektanta wystarczy za pełną reklamę apartamentowca. Pewne pojęcia przenigdy nie wyjdą z użycia – to nie sprawa mody, a prezentowanych przez nie zjawisk: jesteśmy poprawnie osłuchani z prestiżem lub luksusem, oraz umiemy niezawodnie wskazać, do czego się odnoszą. Jeśli WillaAnna.PL – leśniczówka szklarska poręba skojarzymy z prestiżem oraz luksusem to skojarzymy trafnie: zaprojektowane nie wyłącznie po to, żeby w nich zamieszkać, lecz też po to, by się miały wyróżniać wizualnie. Apartamenty kochają uwodzić oraz robią to skutecznie, uwodzą nawet tych, jacy na ich zakup bądź też wynajem nie są w stanie sobie zezwolić.

Każdy fanatyk nowoczesnej architektury nie przejdzie obojętnie obok apartamentowca, jaki designem przyćmiewa inne obiekty architektoniczne w swoim otoczeniu. Tak jak apartamenty to specyficzne bryły oraz mieszkania, tak również specyficznych ściągają mieszkańców, oraz niekoniecznie muszą być oni miłośnikami czy też znawcami dobrej architektury. Apartamenty przeznaczone są dla ludzi zamożnych, zwłaszcza pochodzących ze świata interesu, lecz nie jedynie, a w następstwie tego dla ludzi o wysokim społecznym statusie oraz znamienitych zawodach. Apartament akcentuje oraz wzmacnia zarazem już zdobyty status oraz prestiż jego mieszkańca.

Dodaj komentarz