Czy samo odkurzanie wystarczy do czyszczenia dywanów?

Odkurzacze świetnie zbierają brud z powierzchni dywanów i tapicerki, a także luźne, suche zanieczyszczenia unoszące się między włóknami dywanu. Jednak samo odkurzanie nie wystarczy do usunięcia zabrudzonego brudu, plam i alergenów, które przywierają do zatłuszczonych włókien tapicerki i dywanu, a wiele sprayów i pianek atakuje tylko powierzchnię plamy (część plamy, która jest widoczna na dywanie ).

Z tego powodu odkurzanie jest tylko pierwszym krokiem w procesie czyszczenia dywanów i tapicerki, a do usunięcia pozostałych zabrudzeń potrzebna jest metoda czyszczenia na mokro z ścieraniem i ekstrakcją.

Wszystkie systemy czyszczenia dywanów:

• Wstrzyknij mieszankę wody i roztworu czyszczącego do dywanów, chodników i tapicerki

• Korzystaj z technologii Heatwave, aby pomóc utrzymać temperaturę wody i zoptymalizować proces czyszczenia

• Szoruj dywany, dywaniki i tapicerkę za pomocą wbudowanych szczotek zaprojektowanych do poluzowania i uniesienia brud

• Podwójne obrotowe szczotki pomagają usunąć głęboko osadzony brud i piasek, główną przyczynę uszkodzeń dywanów

• Szczotki pomagają czyścić okolice mebli i listwy przypodłogowe

• Usuwają brud, plamy i resztki wilgoci z dywanów i miękkich powierzchni za pomocą silnego ssania

• System BISSELL pomaga powierzchniom szybko wysychać, dzięki czemu możesz wrócić do cieszenia się życiem

Po co więc czyścić dywany środkiem do czyszczenia dywanów?

Czyszczenie dywanów pomaga zachować i chronić inwestycję w dywan, poluzowując i usuwając osadzony brud, brud i zanieczyszczenia, które z czasem mogą porysować i zagłębić włókna dywanu.

Porysowane, podziurawione dywany mogą wyglądać na przedwcześnie zużyte. Zapewniają również zakamarki i zakamarki, w których mogą odpoczywać brud i alergeny, które mogą sprawić, że dywan będzie wyglądał na matowy i odbarwiony. Czyszczenie dywanów formułami zawierającymi wbudowany środek ochronny może również pomóc w ochronie dywanów, dywaników i tapicerki przed przyszłymi plamami, zalaniem i plamami.

Po czyszczeniu dywanu

Czyszczenie dywanów może być dziwnie uzależniające i niezwykle satysfakcjonujące, zwłaszcza gdy widzisz brud usunięty z dywanów.

Jak długo trwa suszenie dywanu po wyczyszczeniu?

Ekstrakcja gorącą wodą (czyszczenie parą) to jeden z najskuteczniejszych sposobów czyszczenia dywanów. Polega na wodzie pod ciśnieniem podgrzanej do ekstremalnych temperatur w celu wypłukania środków czyszczących z dywanu. Po zakończeniu procesu czyszczenia dywan schnie zwykle od 6 do 12 godzin. Jednak w pomieszczeniach o słabej cyrkulacji, zimnym powietrzu lub wysokiej wilgotności mokry dywan schnie dłużej.

Jak długo będę mógł chodzić po dywanie?

Przed przejściem po nim należy poczekać, aż dywan całkowicie wyschnie. Jeśli musisz dostać się do tego wcześniej, zdejmij buty i przyklej do krawędzi dywanu. Wilgotny dywan jest jak magnes na plamy. Tak więc chodzenie po nim, zanim całkowicie wyschnie, może pozostawić ślad brudu i skompresowanego stosu, przywracając go do stanu, w jakim znajdował się podczas wstępnego czyszczenia.

Jak szybko wysuszyć dywan po czyszczeniu?

Istnieje wiele sposobów na skrócenie czasu schnięcia dywanu, aby ponownie dać swojej rodzinie wolną rękę w domu. Większość sztuczek polega na zwiększeniu cyrkulacji powietrza w pomieszczeniu.

Fani. Spróbuj włączyć wentylator sufitowy w pokoju z dywanem, aby szybciej go wysuszyć. Jeśli twój pokój nie ma wentylatora sufitowego, zrobi to każdy wentylator. Szczególnie przydatne są wentylatory oscylacyjne o dużej mocy.

Otwórz okna

Otwieranie okien to kolejny sposób na wprawienie powietrza w ruch. Jednak robienie tego, gdy na zewnątrz jest zimno lub wilgotno, przyniesie efekt przeciwny do zamierzonego. Ale w gorące, suche dni otwarte okno może znacznie przyspieszyć suszenie dywanów.

Osuszacze. Może wydawać się to oczywiste, ale włączenie osuszacza to jeden z najlepszych sposobów na przyspieszenie procesu suszenia dywanu. Wysysają wilgoć z pomieszczenia i gromadzą ją w zbiorniku magazynowym lub kierują do kanalizacji. Jeśli korzystasz ze zbiornika, pamiętaj, aby co kilka godzin sprawdzać go, aby go opróżnić. Zaskoczy Cię ilość wody, jaką zbiera w pomieszczeniu ze świeżo wyczyszczonymi dywanami.

Klimatyzacja

Choć może się to wydawać sprzeczne z intuicją, włączenie klimatyzatora może w rzeczywistości przyspieszyć proces suszenia. Chociaż obniżają temperaturę w pomieszczeniu, usuwają również wilgoć z powietrza. Osuszacz będzie bardziej skuteczny, ale klimatyzator może wykonać to zadanie.

Czyść częściej

Im bardziej brudny jest dywan, tym więcej wody potrzeba do jego wyczyszczenia. Gdy są szczególnie zabrudzone, suszenie dywanu po czyszczeniu może zająć 24 godziny lub dłużej. Nie musisz zatrudniać co tydzień profesjonalnego sprzątacza dywanów. Jednak regularne odkurzanie i sezonowe czyszczenie sprawi, że Twoje dywany schną znacznie szybciej.

Nowe dywany. Teraz, gdy jesteś ekspertem w dziedzinie czyszczenia dywanów, możesz pomyśleć o dodaniu dywanu do większej liczby pomieszczeń w domu. Niejeden sklep oferuje szeroką gamę stylów dywanów w każdym przedziale cenowym. Każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

 

Zobacz więcej na https://www.dziennikwschodni.pl/artykuly-sponsorowane/odkurzacze-bezprzewodowe-electrolux-opis-obsluga-i-przechowywanie,n,1000293195.html

Dodaj komentarz