Czy e-papierosy to korzystna alternatywa dla pospolitych papierosów?

Posted on Posted inUsługi

Razem z rosnącą renomą palenia elektronicznego pojawia się coraz to więcej sporów. Do chwili obecnej o e-papierosach gromko było w głównej mierze w Internecie. Od kiedy dostrzega się je coraz to częściej na ulicach, obywatele zaczęli się zastanawiać nad ich atrybutami oraz wpływem na zdrowie. Jeszcze parę lat temu praktycznie nikt nie słyszał o e-paleniu. Pierwsze urządzenia pojawiły się na krajowym rynku ponad pięć lat temu i nie wzbudziły wielkiej sensacji. O artykułach najgłośniej było w Internecie w jakim miejscu mówiono o ich odkrywczych właściwościach i sposobie działania. E-papieros był nieobecny w schematycznych środkach masowego przekazu, które przez długi czas lekceważyły ten temat. Pierwsze urządzenia przyjmowano z zaciekawieniem i traktowano jako dodatkowy gadżet.

Wiele osób deklarowało, że to chwilowa moda, jaka za jakiś czas przyniesie inne rozwiązania. Stało się niemniej jednak totalnie inaczej. Wbrew przewidywaniom papieros elektroniczny przypadł do gustu ludziom na pełnym świecie. W związku z tym rozpoczęły powstawać kolejne wersje urządzenia, różniące się od siebie atrybutami i budową – wypróbuj tanie epapierosy. W ciągu kilku lat powstało dużo silnych marek oraz sklepów. Dla jednych e-papieros jest wspaniałą alternatywą dla szablonowych papierosów, inni sądzą, iż to wynalazek przyczyniający się do coraz to większej ilości palaczy. Sporo dyskusji związanych jest także z ich sposobem działania i właściwościami.

Producenci urządzeń są zdania, iż ich artykuły są całkiem bezpieczne dla ludzkiego zdrowia oraz otoczenia. Nie potwierdzają tego żadne uprzednie badania. Z drugiej kwestii nie ma też jakichkolwiek wyników zaświadczających o złośliwym wpływie palenia elektronicznego na organizm. Badania będą trwały jeszcze przez długi czas. Dopiero za kilka lat poznamy wiarygodne wyniki potwierdzające racje jednej osoby. Pomimo wtrąconego stanu rzeczy, sprzedawcy bez skrupułów ogłaszają własne urządzenia jako zdrowe i ułatwiające odstawienie nikotyny. Wielce dyskusyjny jest status ustawodawczy elektronicznego papierosa. Polskie prawo nie uznaje go za wyrób nikotynowy. Z tego powodu można palić go praktycznie wszędzie. Prowadzi to do wielu kłótni oraz zarzutów osób niepalących. Większość z nich jest zdania, iż e-papierosy są tak samo trujące jak ich szablonowe odpowiedniki.

Dodaj komentarz