Atuty dbania o paznokcie – zapraszamy na manikiur!

Posted on Posted inUroda

Manikiur japoński uznany jest za idealną naturalną metodę pielęgnacji skóry i paznokci stóp. Posiada on nie tylko długoletnią tradycję, wywodzącą się z Japonii, jednakowoż przede wszystkim jego charakterystyczną cechą jest sporo zalet i walorów, które w obszernym stopniu wpływają na stan naszych stóp. Jedna z najważniejszych zalet tego zabiegu jest fakt, że w skład używanych tu maści i past wchodzą tylko naturalne składniki, oraz nie ma tutaj żadnych groźnych dla zdrowia chemikaliów. Z tego również względu zabieg ten nie powoduje niemiłych dla cery podrażnień, lub również objawów alergii. Puder, jaki używa się podczas zabiegu, po jego wypolerowaniu nadaje pazurom śliczny, naturalny blask.

Dodatkowo powoduje, ze mają one witaminy takie jak na przykład: A, E, H, a też B5 oraz krzemionkę z morza japońskiego. Manicure japoński ma ogromnie dużo zalet oraz wartości, a przede wszystkim koryguje krążenie krwi, aktywizuje wzrost paznokci, i wzmacnia je – sprawdź peeling kawitacyjny warszawa. Z reguły stosuje się go, kiedy kontrahent ma paznokcie nadzwyczaj słabe, o nierównej płytce, lub rozdwajające się.

Dzięki zabiegowi, jakim jest japoński manikiur przestają się kruszyć, a również są bardziej mocne i sprężyste. Dzisiaj wolno wykonać go już we wszelkich kompetentnych gabinetach kosmetycznych, działających na terenie Polski. Coraz to częściej wykonywany jest również w domu, ponieważ charakteryzuje się łatwością wykonania. Jeżeli wiec nie chcemy udawać się do salonu, lecz zabieg zrealizować we własnym domu, niezbędne nam będzie: pasta z witaminami, puder, oraz polerka oraz dwustronny pilnik.

Niezbędna jest tutaj także szpatułka, którą nałożyć jesteśmy w stanie pastę na stopy. Jeżeli wykonany go porządnie, stosując się do wyznaczonych zasad oraz kolejności zabiegu, nasze stopy odzyskają własny naturalny blask. Oprócz tego nasze paznokcie weselić się będą różowym połyskiem, jaki utrzyma się przez kolejne dwa tygodnie. Nie zapominajmy też, żeby po zakończonym zabiegu wetrzeć w stopy oliwkę, jaka ułatwi przenikanie innych substancji. Po zabiegu przez tydzień nie malujmy paznokci.

Dodaj komentarz